Silnice mezi Studénkou a Pustějovem má po opravě za 22,3 milionu korun

Silnice spojující Studénku a Pustějov na Novojičínsku má po rekonstrukci za 22,3 milionu korun. Komunikace je příjezdem k dálnici D1 a byla v nevyhovujícím stavu. Novinářům to dnes řekla mluvčí kraje Nikola Birklenová.

 
"Řidiči si už poměrně dlouhou dobu stěžovali na špatnou sjízdnost komunikace v úseku mezi Studénkou a Butovicemi po křižovatku silnic třetí třídy v Pustějově. Vše je samozřejmě o penězích. Nakonec se ale podařilo získat od státu finance i na tuto rekonstrukci,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka (ANO).

Připomněl, že kraj se prostřednictvím Správy silnic Moravskoslezského kraje stará zhruba o 2700 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. "Zhruba třetina těchto silnic potřebuje opravit, zvýšit tak komfort a bezpečnost dopravy. Je to samozřejmě velmi drahé, takže cesty opravujeme postupně podle priority a také podle toho, kolik peněz na to máme. Správa silnic má i zásobník komunikací, které tolik na rekonstrukci nespěchají, ale je potřeba je modernizovat. Podobných úseků jako je tento v něm je asi za půl miliardy korun,“ doplnil Podstawka. Letos by na opravy silnic v regionu mělo jít celkově zhruba 900 milionů korun z krajského rozpočtu, Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských fondů.

Silničáři na nyní dokončené silnici odstraňovali výtluky a nerovnosti a obnovovali asfaltové vrstvy. Nové jsou například i svodidla nebo dopravní značení. Čistily se také příkopy a doplňovaly krajnice tak, aby byl provoz v opraveném úseku přehlednější.

Doprava | 12. 10. 2021
Zdroj: ČTK