Silničáři začnou v Nebušicích 9. srpna opravovat Tuchoměřickou ulici

Silničáři začnou v pražských Nebušicích v úterý 9. srpna opravovat Tuchoměřickou ulici, také tam vybudují nový chodník. Tuchoměřická ulice bude uzavřena a řidiči budou muset jet po objízdné trase. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Uzavírka potrvá do 22. září. Změněna bude také trasa některých autobusů MHD.

 
Vozovka v Tuchoměřické bude rozšířena, aby ulice splňovala podmínky zajištující plynulost dopravy. "Konkrétně pak zejména požadavek na vyhnutí dvou protisměrných kloubových autobusů. Šířkové úpravy vozovky zahrnují místy novou konstrukci do hloubky zhruba 50 centimetrů a místy sjednocení povrchu v tloušťce deseti centimetrů. Veškeré povrchy budou asfaltové," uvedla Lišková. Vznikne také nový chodník, dlouhý 350 metrů.

Řidiči budou muset jezdit po objízdné trase, která povede přes Horoměřice a ulicemi K Tuchoměřicům, Hrdinů, Horoměřická a Nebušická. Upraveny budou linky autobusů MHD. Autobus číslo 161 pojede pouze v trase Bořislavka – Nebušice, linka 312 pojede z Nádraží Veleslavín přes Divokou Šárku, Přední Kopaninu a Tuchoměřice, respektive Lichoceves a noční linka 907 pojede v úseku mezi Bořislavkou a K Juliáně přes Divokou Šárku.

Doprava | 08. 08. 2022
Zdroj: ČTK