Silničáři dokončili po více než roce stavbu mostu v Novém Hrozenkově

Silničáři dokončili po více než roce stavbu nového mostu přes potok Vranča v Novém Hrozenkově na Vsetínsku. Jeho vybudování přišlo téměř na 20,6 milionu korun, stavba byla spolufinancována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury, sdělil ČTK Vojtěch Cekota z Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

 
Práce na silnici III/4879 začaly loni v srpnu, vyžádaly si omezení dopravy. Původní most byl ve špatném stavu. "Most se nachází na silnici, která prochází údolím Vranča a vede až na hřeben Javorníků do lokality Kohútka na hranici se Slovenskem, leží ve vzdálenosti 2,5 kilometru od napojení na silnici II/487 v centru Nového Hrozenkova," uvedl Cekota.

Starý most stavební firma zbourala a postavila nový, jehož nosná konstrukce je ze železobetonu. Stavbaři zajistili i úpravy navazujících částí silnice třetí třídy. "Byla vybudována kompletní nová konstrukce vozovky včetně sanace pláně. Součástí stavby byly rovněž úpravy sjezdů, terénní úpravy a obnova odvodnění," doplnil Cekota.

Po dobu prací byla silnice částečně uzavřena. Motoristé opravovaným úsekem projížděli kyvadlově, provoz řídily semafory.

Doprava | 22. 11. 2022
Zdroj: ČTK