Saint-Gobain rozšířil své prostory v hořovické průmyslové zóně o novou halu

Výrobce čelních a střešních autoskel Saint-Gobain Sekurit rozšířil své prostory v průmyslové zóně v Hořovicích na Berounsku o novou halu za 187 milionů korun. Využívá ji jako centrální distribuční místo pro zákazníky a zároveň pro dopracování autoskel. Nové prostory pro něj připravil stavitel průmyslových zón Panattoni spolu s investorem do průmyslové infrastruktury Accolade, uvedly firmy v tiskové zprávě.

 
Kromě dosavadních 10.000 metrů čtvrtečních tak firma Saint-Gobain Sekurit v průmyslové zóně Panattoni Park D5 Hořovice využívá dalších 7500 metrů čtverečních. Nově vybudovaná část průmyslového parku má být šetrná k životnímu prostředí, v okolí haly bude vysazeno více než 70 stromů a počítá se s ozeleněním fasády.

Saint-Gobain Sekurit působí v Hořovicích od roku 1994, pronájem nynějších prostor prodloužil o dalších pět let. Nadnárodní Skupina Saint-Gobain novou halu v Hořovicích skupina pronajala pro Saint-Gobain Sekurit od letošního července. Vyjádření firmy, nakolik případně poznamenal její aktivity nynější útlum v automobilovém průmyslu, se dnes ČTK nepodařilo získat. Skupina má v ČR 12 výrobních závodů a 4500 zaměstnanců, celosvětově zaměstnává více než 167.000 lidí v 70 zemích.

Park Hořovice nabízí vzhledem ke své poloze u dálnice D5 dobré spojení do Německa a napojení na další dálnice do Mnichova, Řezna nebo Norimberku. "Když jsme před pěti lety otevírali Panattoni Park D5 Hořovice, šlo o jeden z posledních volných prostorů s přímým napojením na dálnici D5," uvedl generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko Pavel Sovička. Rozšíření prostor společnosti Saint-Gobain Sekurit podle něj potvrzuje, že tato dopravní tepna patří i nadále mezi nejatraktivnější ve střední a východní Evropě a že je klíčová nejen pro automobilovou přepravu, ale i výrobu.

Nemovitosti | 13. 10. 2021
Zdroj: ČTK