Rozhovor s Lucií Padevětovou: Letošní SpeedCHAIN přiblíží i zabezpečení dodavatelského řetězce proti teroristickým hrozbám

Týden zbývá do zahájení logistické konference SpeedCHAIN, která se uskuteční 3. a 4. listopadu v pražském Břevnovském klášteře. Jaká velká témata letos uslyšíme, na co nového se těšit a v čem se letošní konference liší od předchozích ročníků, nám prozradila manažerka konference Lucie Padevětová.

Jak probíhají přípravy letošního ročníku?

Každá konference je pro nás do jisté míry novou zkušeností. Setkáváme se s celou řadou nových lidí, hledáme aktuální odborná témata, snažíme se účastníkům pokaždé připravit nové zážitky a odbornou logistickou veřejnost zaujmout něčím originálním. Při tom všem si jsme ale vědomi vysokého očekávání všech zúčastněných co do kvality celé akce, která je pro nás od prvního ročníku konference naprostou prioritou.

Na co se může návštěvník těšit?

Na program jak odborný, tak i ten doprovodný a hlavně na témata, která letos, stejně jako v minulých letech, odrážejí aktuální trendy v moderním dodavatelském řetězci. Velkými tématy tak letos jsou autonomní vozidla a jejich komunikace s vnějším prostředím, technologické inovace, udržitelnost rozvoje logistiky s ohledem na omezení na trhu práce, fashion logistika a zabezpečení dodavatelského řetězce proti teroristickým hrozbám jako důsledek vývoje bezpečnostní situace v Evropě.

Jaké návštěvníky čekají novinky?

Na základě velmi pozitivních ohlasů z loňského ročníku jsme letos do programu zařadili více panelových diskuzí věnovaných těm nejaktuálnějším tématům a jejich moderaci jsme svěřili zkušeným odborníkům. Během dne tak každý bude mít příležitost zapojit se například do diskuze o teroristických hrozbách pro dodavatelský řetězec, kde mimo jiné vystoupí i bezpečností poradce a analytik gen Andor Šándor či o příležitostech a perspektivách fashion logistiky, rostoucích požadavcích na kvalitu potřebné infrastruktury a použitých technologií, moderované Ferdinandem Hlobilem ze společnosti Cushman&Wakefield.

Co tradičního zůstává?

Odpolední Logistický Hydepark, který i letos nabídne hned několik rozhovorů s výjimečnými osobnostmi české i světové logistiky moderovaných Lukášem Dolanským z České televize. Neměnili jsme to, na co jsou účastníci u nás zvyklí a co udělalo SpeedCHAIN tím, čím dnes je – spolehlivý realizační tým, prostředí Břevnovského kláštera, skvělá kuchyně v podání kulinářských mistrů ze společnosti InCatering či večerní VIP Logistic Rendezvous, který je tradičním prostorem pro efektivní networking. Stejně tak jako vloni, i letos je součástí konference ceremoniál předávání ocenění logistické osobnosti roku GRYF Supply Chain Award, prestižního ocenění Obal roku obalového institutu SYBA a předání certifikátů ECBL úspěšným logistickým manažerům.

Na co se vy sama nejvíce těšíte?

Až se opět osobně setkám se všemi účastníky a hosty, s partnery, sponzory, speakery a dalšími. Pro mě a mé kolegy je konference vždycky vyvrcholením více než roční tvrdé práce a zájem účastníků, jejich hojná účast a zpětná vazba po skončení akce jsou pro nás tou nejlepší odměnou za naši práci. I letos je kapacita už týden před konáním konference téměř vyčerpaná a tak budeme opět registrace uzavírat o několik dnů dříve. A to považuji za opravdu motivující skutečnost.

Prozradíte nám na závěr něco ze zákulisí?

Letošní rok je rokem prvním, kdy jsme paralelně s českým SpeedCHAINem pořádali na jaře i SpeedCHAIN Slovakia, tedy samostatnou konferenci na Slovensku. I přes naše jisté obavy, se nám přípravu obou akcí podařilo velmi efektivně sladit, SpeedCHAIN Slovakia získal velmi pozitivní hodnocení slovenských i zahraničních účastníků i partnerů a velmi pozitivně ovlivnil i přípravy české konference. Každá z těchto akcí přináší spoustu inspirace a nových nápadů pro realizaci té druhé, i když poměrně výrazně odlišné. Pro mě je to zajímavý poznatek a jsem za tuto novou zkušenost velmi ráda.

Logistika | 27. 10. 2016
Další podobné články