Průběh veletrhu MSV je v poklidném duchu

Brněnské výstaviště opět ožilo. Tentokrát na přelomu září a října, kdy největším tahákem byl 56. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Logistický portál Eulog je mediálním partnerem této akce, proto i redaktorka Eulogu šla splynout s davem, aby se pokusila přenést atmosféru veletrhu k těm, kteří ještě neměli možnost se veletrhu zúčastnit.

Dnešním dnem se veletrh přesunul do druhé poloviny. Přesto, že bylo teprve půl hodiny po otevření, uvnitř pavilonů se pohybovalo poměrně velké množství návštěvníků. Většina z nich byly školní skupinky, ale našli se mezi nimi i starší návštěvníci a z prvního pohledu obchodníci.

Pro Eulog je důležitý hlavně pavilon A2, kde se nachází sekce dopravy, logistiky, skladování a manipulační techniky a obalů. Návštěvníci mohou v pavilonu A2 vidět vystavovatele z těchto oblastí průmyslu.

Na první pohled zaujme společnost Interroll svou sadou nových dopravních pásů, které prezentují novou technologii společnosti. V oblasti manipulačních zařízení má zajímavou prezentaci i společnost Wanzel, kterou najdete jednoduše podle velkého množství drobných pojízdných regálových systémů. Hned vedle ní se nachází společnost Denios. Ta má velmi hezky udělanou prezentaci pro řešení nebezpečného skladování. Z oblasti obalových materiálů a obalů nelze přehlédnout společnost Unipap, která svojí velkolepou prezentací upoutá pozornost už z dálky. Pro návštěvníky stánku si připravila i tipovací soutěž. Co se týče oblasti logistických a speditérských firem, jejich rozmístění je poněkud nešťastné. Společnost Kühne + Nagel najdete v pavilonu B, společnost Gefco v pavilonu V a společnost DHL Express se prezentuje na volné ploše před pavilonem F.

„Určitě doporučuji navštívit také pavilon A1, kde na vás doslova vykoukne 3D technologie tisku. Jestli čekáte ale klasické vytisknuté ruce, lebky, mozky nebo drobné součástky, jste na omylu. Najdete tam kromě vytisknuté zmenšeniny luxusního vozidla i malou Eiffelovu věž, Šikmou věž v Pise nebo koncept elektrického letadla. Je se na co těšit. Velmi zajímavou prezentaci má společnost Equicom, která představuje projekt Printing Live. Můžete se tedy těšit na živé ukázky technologií, které představují zařízení umožňující přípravu a potisk obalů.“, doporučuje redaktorka Eulogu.

Zároveň s veletrhem MSV probíhá také mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů (IMT), který najdete v pavilonech B, F, P a V. Navštívit můžete také mezinárodní slévárenský veletrh (FOND-EX) v pavilonu Z, mezinárodní veletrh svařovací techniky (WELDING) v pavilonu G2, mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy (PROFINTECH) v pavilonu E a mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů (PLASTEX) v pavilonu G1.

Určitě neváhejte a veletrh navštivte. Řekla bych, že letošní ročník je ještě o něco lepší než ten minulý ročník. Veletrh můžete navštívit ještě zítra a to od 9:00 do 18:00 a v pátek od 9:00 do 16:00.“, uzavírá Eva Blechová, redaktorka Eulogu.

Další fotky z veletrhu najdete v naší fotogalerii na webu.

 

 

Ostatní | 01. 10. 2014