Prologis staví u Ostředku logistický park, sídlit v něm bude mj. Zeppelin CZ

Developerská společnost Prologis staví u dálnice D1 poblíž Ostředku na Benešovsku logistický park. V plánu má výstavbu tří budov s celkovou rozlohou 43.000 metrů čtverečních, hodnotu investice firma nezveřejnila. V areálu bude mít sklady mimo jiné společnost Zeppelin CZ, která je prodejcem stavebních, zemních, zemědělských a důlních strojů a energetických systémů. ČTK to při slavnostním zahájení stavby řekl viceprezident Prologis Michal Vrba.

 
Developer nyní staví první budovu s rozlohou 9000 metrů čtverečních, hotová má být v prvním čtvrtletí příštího roku. Počátkem příštího roku by mohla začít i výstavba zbylých dvou objektů s rozlohou 13.000 a 21.000 metrů čtverečních.

Polovinu první budovy bude využívat Zeppelin CZ. Generální ředitel firmy Stanislav Chládek ČTK řekl, že pro společnost je důležité dodávat zákazníkům náhradní díly na stavební stroje včas, pokud možno do jednoho dne od objednání. Dosud se k tomu využívaly dodávky až z Belgie. "Soustředění skladové zásoby v Ostředku nám pomůže dodávat našim zákazníkům maximum náhradních dílů do 24 hodin, a to nejen v Česku, ale i na Slovensku a v Rakousku," dodal Chládek. Díky novému centru u Ostředku podle něj vznikne 20 pracovních míst.

Najít vhodné pozemky u dálnice D1 nebylo podle Vrby jednoduché. "Strávili jsme víc jak tři roky, než jsme se dostali do tohoto bodu. Ta situace je těžší a těžší. Jsme rádi, že se nám to povedlo," uvedl. Nové logistické centrum na 34. kilometru D1 má podle něj ideální polohu, mimo jiné vzhledem k malé vzdálenosti od Prahy. "Tahle lokalita pro nás dává smysl a je strategická," dodal Vrba.

Prologis je předním poskytovatelem distribučních nemovitostí v ČR. Globálně působící firma s kořeny v USA se zaměřuje na výstavbu skladů a průmyslových nemovitostí. Na konci loňského roku vlastnila nemovitosti a developerské projekty o celkové rozloze 91 milionů metrů čtverečních v 19 zemích na čtyřech kontinentech. Vedle Česka společnost v regionu působí na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Nemovitosti | 14. 10. 2021
Zdroj: ČTK