Pro řidiče i MHD se do 28. listopadu 2021 uzavírá pražský Mánesův most

Pro řidiče i vozy MHD se  do neděle 28. listopadu uzavírá pražský Mánesův most. Důvodem jsou testy a diagnostika stavu mostu. Z jednoho břehu na druhý se po mostě dostanou pouze chodci, pro které zůstane otevřen jižní chodník. Práce pro Technickou správu komunikací (TSK), která má most na starosti, provede společnost Pontex. Řidiči i tramvaje MHD budou jezdit po objízdných trasách.

 
Na mostě bude přerušena tramvajová a automobilová doprava. Tramvajové linky číslo 2 a 18 jezdí v úseku Staroměstská – Malostranská přes zastávku Právnická fakulta. Historická linka číslo 42 pojede ve směru mezi zastávkami Královský letohrádek a Čechův most přes Malostranskou na nábřeží Edvarda Beneše. V

Objízdné trasy pro automobily povedou po nábřeží Edvarda Beneše k Čechovu mostu, dále na Dvořákovo nábřeží a ulicí 17. listopadu. V opačném směru to bude Křížovnickou ulicí do ulice 17. listopadu a dále Pařížskou k Čechovu mostu.

Problémy se stavem mostů má Praha dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, město zprovoznilo na původním místě lávku novou. TSK loni zahájila opravu Barrandovského mostu a delší dobu se chystá oprava Libeňského mostu. Ve špatném stavu je také Palackého most.

Doprava | 24. 11. 2021
Zdroj: ČTK