Průjezd Velkým Meziříčí bude do podzimu ztěžovat oprava mostu v Třebíčské ulici

Dopravu ve Velkém Meziříčí bude do podzimu ztěžovat oprava mostu přes železnici v Třebíčské ulici. Most je v havarijním stavu, kvůli opravám bude uzavřený asi čtyři měsíce, informoval na městském webu starosta Alexandros Kaminaras (za Společně VM). Velké potíže při průjezdu městem radnice předpokládá hlavně při nehodách na sousední dálnici D1.

Opravy mostu na silnici, po níž jezdí auta z Třebíče do centra, budou stát přes 11 milionů korun. Práce by měla stavební firma zahájit 29. června. "V souvislosti s tím se podle starosty dají čekat velké dopravní komplikace při průjezdu městem. "Protože to uzavírka Třebíčské ulice nese vždy," uvedl. Uzavírku se podle něj město snažilo směrovat na červenec a srpen, kdy je doprava ve Velkém Meziříčí menší.

Městem s 11.400 obyvateli prochází silnice II/602, která je souběžná s dálnicí D1. Tranzitní kamiony by tento průtah neměly používat, podle radnice ale lidé poukazují na to, že tam přesto často projíždějí. Starosta uvedl, že když je na dálnici havárie, stává se, že policie svede dopravu na objízdné trasy vedoucí přes Velké Meziříčí. "V takové chvíli je pokyn dopravní policie nadřazen dopravnímu značení, a kamiony tak můžou do našeho města vjet," uvedl.

Od části tranzitní dopravy by Velkému Meziříčí mohl v budoucnu pomoci jihovýchodní silniční obchvat, který tam plánuje postavit kraj.
 
Doprava | 10. 06. 2021
Zdroj: ČTK