Průzkum: Nejoblíbenějším dopravním prostředkem v Německu stále zůstává auto

Navzdory snahám politiků o propagaci autobusové a železniční dopravy jezdí velká většina Němců i nadále nejraději automobilem. Vyplývá to podle agentury DPA z výsledků průzkumu institutu YouGov. Zhruba 70 procent respondentů označilo automobil za dopravní prostředek, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám.


Průzkumu se zúčastnily zhruba čtyři tisíce lidí. Respondenti se v něm nemuseli rozhodnout pouze pro jeden dopravní prostředek, ale mohli zvolit více možností. Vlaky, autobusy a tramvaje v průzkumu výrazně zaostaly nejen za automobily, ale také za cyklistikou a chůzí. Jízdní kolo označilo za nejoblíbenější dopravní prostředek 32 procent respondentů a 29 procent respondentů uvedlo, že chodí nejraději pěšky, píše DPA.

Vlaky označilo za ideální dopravní prostředek pouze 16 procent respondentů. U autobusů to bylo dokonce jen 12 procent respondentů, stejně jako u tramvají. Průzkum podle DPA rovněž ukázal, že náklady na dopravu hrají pro mnoho Němců důležitější roli než ochrana životního prostředí.

Doprava | 11. 05. 2022
Zdroj: ČTK