Poptávka po jednotných jízdenkách překonala milion prodaných kusů

Poptávka po jednotných jízdenkách na železnici ráno překonala hranici jednoho milionu cestujících. ČTK o tom informovala společnost Cendis, která má systém jednotné jízdné OneTicket na starosti. Jednotné jízdenky, které jsou v plnohodnotném prodeji od loňského prosince, lze využívat téměř ve všech vlacích v Česku bez ohledu na dopravce.

 
Miliontý kus jednotné jízdenky si koupil cestující dnes v 07:58 hodin na hlavním nádraží v Praze. Milion prodaných kusů jízdenek tak cestující nakoupili po necelých 11 měsících ostrého provozu OneTicket.

Během roku systém rozšířil své služby i o další možnosti. "Spolupráci jsme navázali s agenturou CzechTourism, která propaguje OneTicket na turistickém portálu kudyznudy.cz a se společností Seznam, díky čemuž si lidé mohou jednu jízdenku koupit i přes portál Mapy.cz. V červnu jsme zahájili prodej místenek, v červenci jsme zapojili do projektu komerční spoje, které na rozdíl od závazkových spojů neobjednává stát. Zároveň jsme spustili kampaň, abychom cestujícím výhody jednotné jízdenky více přiblížili," uvedl Jan Paroubek, který je pověřený řízením státního podniku Cendis.

Jednotnou jízdenku OneTicket mohou cestující využívat jednorázově, v dlouhodobých verzích pro pravidelné dojíždění nebo pro neomezené cestování po určitou dobu. Systém nabízí také asistenční službu pro handicapované. Systém jednotného tarifu OneTicket umožňuje lidem cestovat po železnici s jednou jízdenkou bez ohledu na dopravce na zvolené trase. Od července systém platí také v komerčních vlacích Českých drah a RegioJetu, jízdenka tak platí v 99 procentech železničních spojů v Česku. Další dopravci by se měli postupně rovněž přidat.

Doprava | 27. 10. 2021
Zdroj: ČTK