Pneumatika Bridgestone Duravis R002 dosáhla v testech TÜV SÜD nejlepších výsledků na mokru

Extrémně odolná pneumatika Bridgestone Duravis R002, koncipovaná pro všechny druhy užitkových vozidel, poskytuje na mokru nejlepší provozní vlastnosti ve své třídě.  Potvrdily to testy organizace TÜV SÜD, která patří mezi nejrenomovanější nezávislé instituce v oblasti testování automobilů a jejich dílů. 

 
Ve srovnávacích testech brzdění na mokru a příčné adheze na mokru prokázala pneumatika Bridgestone Duravis R002 výrazné zlepšení oproti předchůdci R001 a svými výkony překonala konkurenční prémiové pneumatiky.

Vynikající provozní vlastnosti na mokru
Pneumatiky Duravis R002, vyvinuté a testované v partnerství se 17 vozovými parky ve 13 zemích, byly koncipovány pro celoroční provoz v rozmanitých provozních podmínkách. Výsledkem jsou pneumatiky, které splňují požadavky na zimní pneumatiky, což dokládá symbol horského štítu a sněhové vločky . Vodicí pneumatiky obdržely nejlepší hodnocení „A“ v disciplíně adheze na mokru . A nyní renomovaný nezávislý testovací institut TÜV SÜD shledal, že pneumatika Duravis R002 poskytuje na mokru také nejlepší celkové výkony ve své třídě.

Organizace TÜV SÜD porovnávala ve svých testech pneumatiky Bridgestone Duravis R002, Continental Hybrid HS3/HD3, Goodyear Kmax S/D Gen-2 a Michelin X MultiWay 3D XZE/XDE. Pneumatika Bridgestone překonala své konkurenty v kategoriích příčné adheze na mokru (průměrným příčným zrychlením na mokré kruhové ploše 3,18 m/s2) a brzdění na mokru – brzdnou vzdáleností pouhých 24,9 metru.

Nejlepší provozní vlastnosti na mokru ve své třídě jsou vítaným přínosem pro bezpečnost všech účastníků silničního provozu za deštivého počasí.

Pro maximální hospodárnost
Rostoucí požadavky na dopravce vytvářejí na majitele a správce vozových parků stále větší tlak, který je nutí maximalizovat produktivitu a minimalizovat provozní náklady. Pneumatiky Bridgestone Duravis R002 pomáhají vozovým parkům snižovat provozní náklady prodloužením životnosti o 45 procent v porovnání s předchůdcem  a snížením nákladů na kilometr o 15 procent . Pneumatika Duravis R002 nabízí také optimalizovanou hospodárnost s hodnoceními B-C-B pro vodicí, záběrové a návěsové pneumatiky. 

Pneumatika Bridgestone Duravis R002 je k dispozici v 15 rozměrech a nahrazuje všechny předchozí produkty v tomto segmentu, čímž zjednodušuje produktovou řadu značky Bridgestone. Nové pneumatiky, vyvinuté a vyráběné v Evropě, kombinují inovativní koncept dezénu a směsi ve spojení s optimalizovaným procesem výroby. 

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA, odpovědný za obchodní jednotku Commercial Business Unit, k výsledkům nezávislých testů uvedl: „Pneumatika Duravis R002 byla zkonstruována s ohledem na současné výzvy, před nimiž stojí vozové parky. Tlaky na náklady a ochranu životního prostředí budou pro fleetové manažery vždy středem zájmu a jsme velmi hrdí na to, že naše pneumatiky pomáhají tyto problémy řešit. Ale bezpečnost bude vždy prvořadá – zejména pak v náročných provozních podmínkách. Zjištění organizace TÜV SÜD, že pneumatika Duravis R002 nabízí nejlepší výkony na mokru ve své třídě, je skvělým uznáním pro pneumatiku, která byla zkonstruována, aby pomáhala vozovým parkům snižovat provozní náklady a současně jim umožňovala dlouhodobý a bezpečný provoz i v náročných podmínkách.“
 
Doprava | 12. 02. 2020
Další podobné články