Plocha uzavřených nájmů developera Prologis v ČR stoupla o 60 pct

Plocha nově uzavřených nebo prodloužených nájmů průmyslového developera Prologis v Česku loni meziročně vzrostla o 60 procent na 408.000 metrů čtverečních. Podíl volných hal a skladů meziročně stoupl o 1,6 procentního bodu na 5,5 procenta. Firma to ČTK sdělila ve své zprávě.

"Segment logistických nemovitostí prokázal svou odolnost a my se tak nadále zaměřujeme na poskytování skladových řešení na míru nebo inovativních služeb, díky kterým může podnikání našich zákazníků prosperovat," uvedl ředitel Prologis pro střední Evropu Paweł Sapek.

Podle údajů sdružení Industrial Research Forum (IRF) loni v celé ČR stoupla loni celková neobsazenost průmyslových a logistických budov meziročně o 0,1 procentního bodu na 4,2 procenta. Nejnižší byla v Praze a okolí, a to 2,2 procenta.

Ve střední Evropě Prologis kromě Česka působí také v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. V regionu mu nájemní aktivita loni meziročně stoupla o 27 procent na 1,74 milionu metrů čtverečních pronajaté plochy. Podíl volných hal a skladů vzrostl o 0,5 procentního bodu na 5,5 procenta.

V loňském roce Prologis ve střední Evropě zahájil výstavbu čtyř budov o celkové rozloze 114.700 metrů čtverečních. Dokončil sedm objektů s plochou 180.400 metrů čtverečních.

Globálně působící firma s kořeny v USA se zaměřuje na výstavbu skladů a průmyslových nemovitostí. Na konci loňského roku vlastnil nemovitosti a developerské projekty o celkové rozloze 91 milionů metrů čtverečních v 19 zemích na čtyřech kontinentech. Kromě Česka společnost v regionu působí na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.
 
Logistika | 11. 02. 2021
Zdroj: ČTK