Pardubický kraj zlevnil kartu pro cestující regionální dopravou

Pro usnadnění přestupů mezi spoji dvou železničních dopravců Pardubický kraj snížil cenu čipové karty Iredo ze 150 na 30 korun. S její pomocí bude možné koupit jedinou jízdenku a přestupovat bez komplikací, bez ní to bude obtížnější. Od 15. prosince budou v regionu zajišťovat dopravu vlakem České dráhy a Leo Express.


"V případě přestupu mezi vlaky obou dopravců bez karty Iredo bude nutné si pořídit dvě jízdenky. Jestliže se cestující ve vlaku prokáže jízdenkou z předchozího spoje, je poté odbaven v návazném vlaku bez jakékoliv přirážky," uvedl Pardubický kraj na svých internetových stránkách. Karty se za sníženou cenu budou prodávat od 1. prosince do 31. ledna 2020.

Většinu tratí budou dál obhospodařovat České dráhy. Vlaky Leo Express budou jezdit na tratích 024 Ústí nad Orlicí - Letohrad - Králíky - Mlýnický Dvůr a 025 Dolní Lipka - Hanušovice. Soukromá firma bude rovněž provozovat rychlíkové spojení z Prahy přes Lichkov do polské Vratislavi. Pokladny Leo Expressu budou v Králíkách, v Letohradě a v Jablonném nad Orlicí.

Čipová karta Iredo je výhodná pro cestující, kteří jezdí vlakem pravidelně a kupují si časové jízdenky na sedm, 30 nebo 90 dní, případně přestupují i na autobusy. Umožňuje rovněž platbu elektronickou peněženkou.

V roce 2020 by mělo být snazší cestování i s klasickou papírovou jízdenkou pro občasné cestující. "Plánujeme úpravy, aby byla přestupní i papírová jízdenka opatřená takzvaným QR kódem. Rádi bychom ji zavedli příští rok," řekl ČTK Petr Moravec, jednatel společnosti Oredo, která je organizátorem veřejné dopravy v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Doprava | 29. 11. 2019
Zdroj: ČTK