Pardubice zakázaly vjezd nákladním autům na most kpt. Bartoše

Most kapitána Bartoše v Pardubicích má závady, ode dneška je proto neprůjezdný pro těžkou dopravu, nákladní auta a kamiony. Město ho v příštích letech musí opravit, nebo postavit nový. Přes most mohou jezdit běžná auta do 7,5 tuny, výjimky mají vozy MHD, Služeb města Pardubic, záchranáři a hasiči. ČTK to řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).


"Dostali jsme výsledek mostní prohlídky, musíme zajistit, aby tam nejezdila těžká nákladní auta. V tuto chvíli to není nic dramatického. Tento stav bude v klidu do další mostní prohlídky za dva roky," řekl Kvaš.

Most přes Labe z konce 60. let minulého století není na hlavním tahu, je spojnicí s centrem a sídlišti Polabiny a Ohrazenice, řekl Kvaš. "Není to žádný tranzitní směr, nemyslím, že to dopravcům způsobí nějaké problémy, tady kamiony nejezdily ani předtím," uvedl primátorův náměstek.

Hned vedle mostu je úzká lávka pro pěší a cyklisty, která byla ve špatném stavu, město už ji zabezpečilo a zprovoznilo v roce 2019. "Pro nás je teď mostní revize signálem, abychom přípravné práce urychlili, abychom rozhodli, jestli most budeme opravovat, nebo stavět nový," dodal Kvaš.

Doprava | 14. 06. 2022
Zdroj: ČTK