Oprava výpravní budovy v Třebíči bude stát 27,5 mil., potrvá rok

V Třebíči začala Správa železnic opravovat výpravní budovu vlakového nádraží. Akce za 27,5 milionu korun potrvá rok. Cestující čekají omezení na nádraží i před ním, kde bude zavřený chodník kolem výpravní budovy a parkovací stání u kruhového objezdu. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla mluvčí Správy železnic Nela Friebová a třebíčská radnice.

 
Během stavby bezbariérových toalet na nádraží budou cestující využívat mobilní WC, na prvním nástupišti pro ně bude vytvořený provizorní průchozí koridor. Prodej jízdenek bude zajištěný trvale, uvedla Friebová.

Stavbaři opraví výpravní budovu zvnějšku i uvnitř. Fasádu zateplí, vymění okna, dveře i střešní krytinu. Opravy se budou týkat také sklepních prostor, ústředního vytápění a elektroinstalace. V budově se zlepší zázemí pro cestující, zajištěný bude bezbariérový přístup, uvedla Friebová.

Nádraží je součástí železniční trati 240 propojující krajská města Brno a Jihlavu. Před pěti lety byl u třebíčského nádraží otevřený terminál, který umožnil propojení autobusové a vlakové dopravy.

Na Vysočině už letos Správa železnic ohlásila zahájení investic na železnici mezi Brnem, Žďárem nad Sázavou a Havlíčkovým Brodem. Opravovat začala devět kilometrů kolejí mezi Křižanovem a Skleným nad Oslavou, včetně obou těchto stanic. Práce za 1,9 miliardy korun tam budou probíhat do dubna 2021. Další část této trati začala státní organizace nedávno spravovat ve Žďáru nad Sázavou.

Doprava | 19. 02. 2020
Zdroj: ČTK