Oprava silnice I/38 u Mladé Boleslavi způsobuje dopravní komplikace

Oprava frekventovaného tahu mezi městskou částí Mladé Boleslavi Debří a Kosmonosy, tedy silnice první třídy číslo 38, způsobuje dopravní komplikace. Ve městě se tvoří dlouhé kolony. Dopravu v místě opravy řídí semafory. V dopravní špičce je střídají silničáři, kteří provoz řídí ručně. To nastává například při střídání směn v automobilce Škoda Auto. Pracovat se zde bude až do října.

"Opravu doprovázejí částečné i úplné uzavírky, které výrazně ovlivňují dopravu v Mladé Boleslavi i v Kosmonosích. V obou městech během dne vznikají četné kolony," uvedl mladoboleslavský magistrát. Začátek opravy komunikace začíná napojením na okružní křižovatku silnice I/38 s ulicí Josefodolská a dále pokračuje východním směrem až k napojení na okružní křižovatku ulic Průmyslová a tř. Václava Klementa a Boleslavská. Celková délka opravovaného úseku je přes dva kilometry. Stavba je rozdělena do tří hlavních etap.

Oprava silnice vyjde na téměř 34 milionů korun. Do výběrového řízení se přihlásilo šest firem. Úsek silnice by měl být uveden do provozu do tří měsíců od zahájení, tedy v říjnu. Stavba potrvá celkem zhruba pět měsíců, nebude ale již následně vyžadovat omezení. Projekt původně počítal s náklady přes 55,5 milionu, V souvislosti s opravou silnice číslo 38 jsou uzavírky také v bočních ulicích.
 
Doprava | 29. 07. 2021
Zdroj: ČTK