Oprava Březnické ulice ve Zlíně postupuje podle harmonogramu

Oprava Březnické ulice ve Zlíně postupuje podle harmonogramu. Od začátku července je kvůli nim silnice II/490, jedna z hlavních spojnic mezi krajským městem a Uherským Hradištěm, částečně uzavřená. V provozu je pouze jeden jízdní pruh ve směru ze Zlína, v opačném směru využívají řidiči objížďku. Práce potrvají do podzimu, uvedlo v tiskové zprávě Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Rekonstrukce silnice přijde zhruba na 32,6 milionu korun. Stavba je spolufinancována z fondů Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Práce rozdělili silničáři do dvou etap. "Stavba probíhá podle stanoveného harmonogramu. Je předpoklad, že její první etapa skončí v plánovaném termínu do 25. srpna," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Úpravy zahrnují úsek silnice dlouhý téměř 2,2 kilometru. Začíná u zimního stadionu, jeho konec se nachází za okružní křižovatkou v části města U Majáku. Stavbaři dokončují rekonstrukci pravého stoupacího jízdního pruhu. V závěru července se s těžkou technikou přesunou do levého klesajícího jízdního pruhu a doprava se přesune na již obnovenou vozovku.

"Na silnici se realizuje rekonstrukce vozovky pomocí technologie recyklace za horka s následným položením nové obrusné vrstvy. V místě porušených okrajů vozovky bylo nutno přistoupit k celkové výměně konstrukce vozovky až do hloubky přibližně jednoho metru včetně sanace podloží," uvedli zástupci ŘSZK. Součástí prací je i oprava a výměna svodidel, úprava poklopů kanalizačních šachet a povrchu opěrných zdí nebo obnova dopravního značení.

Směrem do Zlína jezdí řidiči kvůli rekonstrukci po objízdné trase přes místní část Kudlov. Pro vozidla o hmotnosti přes 7,5 tuny s výjimkou autobusů platí objížďka pře Bohuslavice u Zlína, Uherské Hradiště, Staré Město a Otrokovice. "Mnozí řidiči si našli náhradní trasy a opravovanému úseku se vyhýbají, takže provoz v místě stavby i na objížďkách je poměrně plynulý. Napomáhá tomu i prázdninové období s menší intenzitou provozu na silnicích v centru Zlína," uvedl Malý. Ve druhé etapě stavby od 6. září do konce letošního října silničáři zrekonstruují okružní křižovatku U Majáku a přilehlý úsek silnice.
 
Doprava | 26. 07. 2021
Zdroj: ČTK