Od soboty (28.3.) začne výluka na železnici mezi Smíchovem a Rudnou

Od soboty (28.3.) začne oprava kolejí na železniční trati mezi pražským Smíchovem a Rudnou u Prahy. Provoz bude v úseku po 11 dnů zcela přerušen, následně bude až do poloviny prosince pokračovat v omezeném rozsahu. Vyžádá si to i výluku některých vlaků. Informovala o tom Správa železnic.

 
Rekonstrukce trati zahrnuje především kompletní výměnu kolejí mezi stanicemi ve Smíchově a Radotíně. Vyměněny budou také některé mosty. V sobotu 28. března začne výměna kolejí na přibližně 200metrovém úseku ze Smíchova do Rudné u Prahy. Provoz vlaků kvůli tomu bude od Smíchova do Řeporyjí zcela zastaven. Od 14. dubna pak začne oprava kolejí mezi Smíchovem a Radotínem a od 31. července rekonstrukce podchodu pro pěší u restaurace Rozmarýn v Radotíně. Až do 18. prosince se tam bude jezdit částečně po jedné koleji, kvůli čemuž bude provoz možný pro méně vlaků.

O prodloužených víkendech na počátku května budou osobní vlaky linky S7 jezdit do Prahy odklonem přes stanici Praha-Krč. Od poloviny července do 21. srpna bude jednokolejný provoz v úseku odbočka Barrandov - odbočka Závodiště, což si vyžádá zrušení osobních vlaků linky S7 končících v Praze-Radotíně, v dopravní špičce budou zachovány čtyři páry osobních vlaků za hodinu, spoje výchozí z Berouna směr Praha pojedou odklonem přes Prahu-Krč. Od 22. srpna do 18. prosince pak bude zaveden jednokolejný provoz mezi stanicí Praha-Smíchov a odbočkou Barrandov. Dopravní opatření budou podobná jako v předchozím období.

Stavba začala vloni na podzim. Od té doby byla odstraněna mimolesní zeleň, postaveny základy trakčních sloupů, které byly následně i osazeny. Stavbaři dokončili také sanaci zárubních zdí v úseku Velká Chuchle, odbočka Tunel - Praha-Radotín. Na začátku března začala také oprava železničního mostu přes Karlickou ulici v Radotíně, kvůli níž byly uzavřeny blízké silnice. Dosavadní práce však měly minimální vliv na železniční provoz.

Kromě rekonstrukce kolejí bude zmodernizována i stanice v Radotíně, kde stavbaři vybudují nový podchod místo zrušeného přejezdu. Zastávka ve Velké Chuchli se přesune k tamnímu čtyřkolejnému přejezdu blíže k centru městské části. U krajních kolejí se tam vybudují vnější nástupiště s podchodem. Hotovo bude v roce 2022.

Doprava | 26. 03. 2020
Zdroj: ČTK