Nová hala v areálu bývalé Škody v Ostrově má být vyšší

Hlavní hala v připravované průmyslové zóně, která má stát v místě bývalého areálu Škoda v Ostrově, bude vyšší. Město Ostrov chce vyhovět žádosti developerské společnosti Panattoni o změnu záměru a upraví územní plán. Hala by tak místo původně plánovaných 15 metrů měla být vysoká 22 metrů. ČTK to řekl starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).


"Hlavní důvodem je, že se jim bude lépe shánět nájemce do haly, také s lepším sortimentem a možná i sofistikovanější. Sekundární efekt bude, že bude mít areál menší zatížení pro kamionovou dopravu," uvedl Bureš.

Vyšší budova by umožnila například uskladnit v hale najednou více zboží a tím ušetřit na dopravě. Zatímco původní záměr počítal se zatížením zhruba 940 kamionů denně, úpravou haly by se počet kamionů mohl snížit asi o 20 procent.

Město zároveň s developerem připravuje podobu silničního napojení. Po jednání s majiteli okolních pozemků zřejmě původně zamýšlenou křižovatkou ve tvaru písmene T nahradí kruhová křižovatka.

Společnost Panattoni začala s úpravou areálu bývalého závodu na výrobu trolejbusů Škoda loni na podzim. Do areálu chce investovat asi miliardu korun. Na pozemcích o ploše 120.000 metrů čtverečních by měly vzniknout dvě haly. Připraveny k provozu by měly být podle posledních odhadů příští rok na podzim.

Nemovitosti | 27. 09. 2019
Zdroj: ČTK