Nexen v Žatci vyrobil za dva roky pět a půl milionu pneumatik

Před dvěma lety zahájila korejská továrna Nexen Tire v průmyslové zóně u Žatce zkušební provoz. Od té doby se tu vyrobilo pět a půl milionu pneumatik. Obavy z poklese prodeje v době pandemie se nenaplnily, poptávka se zvyšuje. ČTK to řekl mluvčí společnosti Ivan Dzido.

Zahájení provozu se několikrát posouvalo, oficiální otevření se uskutečnilo na konci srpna 2019. V březnu 2020 lidé v továrně kvůli koronaviru už pracovali v rouškách. "Stejně jako pro mnoho dalších firem nebyla situace na začátku pandemie jednoduchá. Od té doby se nám však daří čím dál lépe. Obavy související s poklesem prodejů našich pneumatik se nepotvrdily. Dokonce jsme zaznamenali výrazný nárůst, což si vysvětlujeme celkovým zvyšováním povědomí o značce Nexen v České republice," uvedl Dzido.

Denní výroba se zvýšila z 12.000 na 15.000. Z českého závodu míří pneumatiky do Německa nebo Francie, Velké Británie, Polska, Řecka nebo Itálie. Cílem je dále navyšovat výrobní kapacity, které se po výstavbě druhé fáze závodu mají zdvojnásobit. "Zahájení výstavby druhé fáze našeho závodu je předmětem debat nejvyššího vedení Nexen Tire. V tuto chvíli nemůžeme sdílet více informací," uvedl Dzido.

V roce 2019 působilo v továrně 750 zaměstnanců, nyní jich je přes 830. "Náš závod zaměstnává lidi z nejbližšího okolí. Kromě korejského vedení a dočasně nasazených technologů z Jižní Koreji cizince nezaměstnáváme," řekl mluvčí. Společnost se zavázala investovat 22,8 miliardy korun a vytvořit 1384 pracovních míst, na základě toho získala rozhodnutí o příslibu investiční pobídky.

Každý zaměstnanec se nyní alespoň jednou týdně musí otestovat. "Dosud máme jen pár pozitivně testovaných jedinců, konkrétně méně než 0,1 procenta z celkového počtu zaměstnanců. Avšak je nutno říci, že zajištění testování pro všechny zaměstnance je organizačně velmi náročné tak, aby nijak neovlivnilo plynulý chod výroby," uvedl mluvčí.

Zatímco testování je náročné, bez problémů funguje podle mluvčího logistika. "Dlouhodobě se nám daří dodávat dle předem domluveného harmonogramu navzdory současné situaci," dodal Dzido.
 
Ostatní | 20. 04. 2021
Zdroj: ČTK