Nexen Tire si u Žatce pronajme halu pro skladování pneumatik

Výrobce pneumatik Nexen Tire Europe si od března 2021 od developerské společnosti CTP pronajme skladovací halu ctParku Žatec. ČTK o tom informovala za firmu CTP Marcela Fialková. Na ploše 12.000 metrů čtverečních vznikne centrální distribuční sklad pro zásobování celého evropského trhu pneumatikami pro osobní i užitková vozidla.

 
Továrnu má Nexen v průmyslové zóně Triangle, která vznikla na místě bývalého vojenského letiště. Výrobní areál Nexenu přímo sousedí s průmyslovým parkem společnosti CTP. "Jde tedy o ideální lokalitu pro umístění skladu, který bude zásobovat nejen Českou republiku a Německo, ale celý evropský trh," uvedl Kamil Hofstetter, manažer Nexenu. "Prostory připravujeme zcela dle potřeb a požadavků zákazníka," uvedl za CTP Jakub Kodr.

První továrna Nexenu v Evropě se otevřela v průmyslové zóně loni na konci srpna. Výrobní kapacita bude až 11 milionů pneumatik ročně. Aktuálně vyrábí 12.000 pneumatik denně. V areálu je přes 50 samostatných budov. Celková investice bude po dokončení druhé fáze přes 21 miliard korun.

Skladování | 26. 10. 2020
Zdroj: ČTK
Další podobné články