Nejnižší cenu obchvatu Jaroměře daly Metrostav Infrastructure a Metrostav DS

Nejvýhodnější nabídku na výstavbu obchvatu Jaroměře na Náchodsku podalo sdružení Metrostav Infrastructure a Metrostav DS. Nabídlo cenu 687,8 milionu korun, což je téměř 80 procent předpokládaných nákladů.Na twitteru to uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.
 
"Stavba má pravomocné stavební povolení, ale stále není vyřešen výkup pozemků soudce Františka Kučery. Zahájení stavby se předpokládá v druhé polovině tohoto roku," uvedl Mátl.

Na stavbu 6,55 kilometru dlouhého obchvatu má ŘSD od března 2017 vydané územní rozhodnutí. Stavební povolení nabylo právní moci letos v únoru poté, co ministerstvo dopravy zamítlo podané odvolání

Nyní budovaná dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře o délce 23 kilometrů by měla být hotová v prosinci 2021. Na svém konci u Hořenic severně od Jaroměře se napojí na silnici I/37 směrem na Trutnov. Od Hořenic pak severně od Jaroměře povede obchvat, který bude přeložkou silnice I/33 ve směru na Náchod. U Velkého Třebešova se obchvat Jaroměře napojí na obchvat České Skalice.

Kromě Jaroměře obchvat odvede tranzitní dopravu i z obcí Čáslavky, Dolany a Svinišťany. Po silnici přes obce nyní denně projede přes 15.000 vozidel, z nichž významnou část tvoří kamiony
 
Doprava | 04. 05. 2021
Zdroj: ČTK