Náměstkem ministra dopravy se stal bývalý diplomat Jan Sechter

Poslední místo náměstka ministra dopravy obsadil Jan Sechter, který bude mít na starost úsek nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů, oznámilo dnes ministerstvo dopravy. Resort zároveň vybral ředitele nového odboru vodní dopravy, kterým se stal Evžen Vydra. Ministerstvo tak dokončilo reorganizaci, kterou po svém nástupu do funkce provedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Z předchozího vedení skončil Tomáš Čoček.

 
Sechter se funkce ujme 15. července. V minulosti působil zejména v diplomacii, byl velvyslancem v Rakousku a Polsku. Na svém úseku bude mít na starost právě mezinárodní vztahy, dále také železniční, vodní a leteckou dopravu.

Ve stejném úseku zároveň po reorganizaci vznikl nový odbor pro vodní dopravu. Jeho nový šéf Evžen Vydra má podle ministerstva zkušenosti z různých pozic v oblasti plavby na ministerstvu i jako člen posádek lodí po celé Evropě.

"V nesilniční sekci tak na jedné straně máme velmi silné profesní zázemí jednotlivých odborů a současně posilujeme zahraniční spolupráci ve všech oblastech dopravy, včetně kosmických aktivit," řekl Havlíček.

Ministerstvo tak obsadilo poslední vedoucí pozice po jarní reorganizaci úřadu. Při ní byly upraveny jednotlivé úseky ministerstva, které jsou nově produktově členěny. Náměstky nových úseků ministerstvo vybíralo ve veřejné soutěži, už dříve z ní vybralo Jakuba Kopřivu, který povede úsek legislativní a právní, a Ladislava Němce, který bude mít na starosti sekci silniční a veřejné dopravy a správních agend. Oba už byli náměstky před reorganizací resortu. Pro sekci pro ekonomiku a infrastrukturu pak úřad vybral Lenku Hlubučkovou, dosavadní ředitelku odboru interního auditu a kontroly

Oproti předchozímu vedení ministerstva tak skončil bývalý první náměstek Tomáš Čoček. Toho dříve vyzýval k rezignaci premiér Andrej Babiš (ANO), kritizoval jej kvůli kontroverzní zakázce k elektronickým dálničním známkám.

Lidské zdroje | 03. 07. 2020
Zdroj: ČTK