Na trati mezi Valašskou Polankou a Horní Lidčí osm týdnů nepojedou vlaky

Na mezinárodní železniční trati 280 nepojedou od soboty 15. ledna v úseku mezi Valašskou Polankou a Horní Lidčí na Vsetínsku vlaky. Omezení způsobené opravou nestabilního svahu potrvá osm týdnů. Pro cestující budou připraveny náhradní autobusy, řekla ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Od úterý projíždějí úsekem vlaky přepravující cestující omezenou rychlostí pouze po jedné ze dvou kolejí, nákladní vlaky musejí jezdit jinudy.

 
V sobotu v úseku Valašská Polanka – Horní Lideč začne výluka obou kolejí. Potrvá osm týdnů. "Během této doby dojde k nutné sanaci svahu, a to tak, aby úsekem mohly po opravě projíždět vlaky osobní i nákladní dopravy. Po dobu výluky bude v úseku zavedena náhradní autobusová doprava," uvedla Friebová. Nákladní vlaky budou podle ní nadále využívat objízdnou trasu.

Dvoukolejná mezistátní elektrizovaná železniční trať označená na českém území číslem 280 spojuje stanici Hranice na Moravě na Přerovsku se slovenským Púchovem. Provoz mezi Valašskou Polankou a Horní Lidčí omezila Správa železnic z bezpečnostních důvodů. V úseku dlouhém zhruba 50 metrů totiž pracovníci zjistili nestabilitu svahu pod železniční tratí.

Doprava | 19. 01. 2022
Zdroj: ČTK