Na trať z Ústí n.O. do Wroclawi se vrátí rychlíky. Pojedou až do Gdaňsku

Na železniční trať z Ústí nad Orlicí do Lichkova a směrem do Polska se vrátí rychlíky, pojedou pravděpodobně od konce roku 2022. Na trati 024 kdysi jezdily, pak je stát zrušil. Vlaky Českých drah by měly jezdit přes Wroclaw a pojedou až do Gdaňsku. ČTK to řekl hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

"Stát se vrací po několika letech k objednávce rychlíků. Rychlíky by měly vést z Prahy, přes Ústí nad Orlicí, Letohrad, Lichkov, Wroclaw až do Gdaňsku. Pro nás je to dobrá zpráva, trať byla v minulosti elektrifikována," řekl hejtman.

O novince informoval kraj náměstek ministra dopravy Jan Sechter. Kapacita trati nebyla podle hejtmana dosud v osobní dopravě příliš využívána, pokud jde o dálkové spoje. "Objednávky dosud činil v rámci regionální a základní obslužnosti dopravy Pardubický kraj. Objednávka státu by byla na čtyři páry vlaků," dodal hejtman.

Z Lichkova do Wroclawi jezdí osobní vlaky, provozuje je soukromý dopravce Leo Express. Na objednávku kraje provozuje od konce roku 2019 dopravu osobními vlaky také na trati 024 na Orlickoústecku.

Doprava | 20. 07. 2021
Zdroj: ČTK