Na silnici u Velké Dobré silničáři po opravě obnoví provoz, nejdříve kyvadlově

Na silnici mezi Velkou Dobrou a Kladnem silničáři ve středu po opravě obnoví provoz, nejdříve kyvadlově. Tah byl uzavřen od 25. dubna. Rekonstrukce bude pokračovat za provozu a krajská správa a údržba silnic ji dokončí do konce léta, sdělila ČTK na dotaz mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

 
Podle Kučerové patřila silnice mezi Kladnem a Velkou Dobrou k nebezpečným úsekům, kde docházelo k vážným i smrtelným dopravním nehodám. "Proto tam zvýšíme bezpečnost silničního provozu a zároveň probíhají i údržbové práce. V rámci stavby rozšíříme zatáčky nad propustky, osadíme nová svodidla, instalujeme nové svislé i vodorovné značení," popsala mluvčí. Náklady na rekonstrukci přesáhnou osm milionů korun.

Od středy bude úsek průjezdný, dopravu zde budou kyvadlově řídit semafory. "Částečný provoz spustíme ve chvíli, kdy budou kompletně osazena svodidla, abychom zajistili maximálně bezpečný provoz," doplnila Kučerová. Práce budou pokračovat ještě několik týdnů, avšak už není naplánované úplné uzavření silnice.

Doprava | 15. 06. 2022
Zdroj: ČTK