Mezi Hulínem a Bystřicí pod Hostýnem nepojedou od čtvrtka do pondělí vlaky

Mezi stanicemi Hulín a Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku nepojedou od čtvrtka 16. září do pondělí 20. září vlaky. Pro cestující budou zajištěny náhradní autobusy, řekla ČTK mluvčí Českých drah (ČD) Vanda Rajnochová.


Omezení způsobené opravou a údržbou kolejí začne na regionální trati 303 platit ve čtvrtek v 07:00, skončí v pondělí v 17:00. "Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou," uvedla mluvčí.

V Hulíně, Holešově a Bystřici pod Hostýnem budou autobusy zastavovat před staniční budovou, v Třeběticích. Dobroticích, Jankovicích a Hlinsku pod Hostýnem na autobusových zastávkách. Přeprava jízdních kol není podle ČD v autobusech náhradní dopravy zajištěna.

Na stejné regionální trati začala dnes ráno výluka mezi stanicemi Kunovice-Loučka a Valašské Meziříčí na Vsetínsku. Pro dnešek platí od 07:35 do 16:40, stejně tomu bude i ve středu 15. září. Také v tomto úseku nahradily vlaky dočasně autobusy.

S náhradní autobusovou dopravou musejí cestující o víkendu 18. a 19. září počítat také v případě regionální železniční trati 331 mezi Otrokovicemi a Vizovicemi na Zlínsku. Kvůli opravě a údržbě kolejí nepojedou vlaky v tomto úseku od sobotních 07:10 do nedělních 17:10.

V pátek 17. září v 18:00 by měla skončit více než týdenní výluka na trati 341 mezi stanicemi Újezdec u Luhačovic na Uherskohradišťsku a Luhačovice na Zlínsku. Společnosti Arriva vlaky a ČD, které dotčený úsek obsluhují, nasadily i v tomto případě místo vlaků autobusy.

Doprava | 14. 09. 2021
Zdroj: ČTK