Mezi Bystřicí pod Hostýnem a Osíčkem nepojedou do čtvrtka vlaky

Mezi Bystřicí pod Hostýnem a Osíčkem na Kroměřížsku nepojedou do čtvrtka 14. října vlaky. Omezení na regionální trati 303 začalo platit ráno. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, vyplývá z údajů uvedených na webových stránkách Českých drah.


Výluka souvisí s údržbou a opravou kolejí, pracuje se také na udržení technického stavu trati. Náhradní autobusy zastavují v Bystřici pod Hostýnem a Osíčku před staniční budovou, v Loukově na autobusové zastávce Loukov, kovárna. Omezení by mělo skončit 14. října v 16:00.

Provoz vlaků bude v úterý 19. října zastaven i mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi na Vsetínsku. Společnost Arriva vlaky, která v dotčeném úseku zajišťuje regionálními spoji přepravu cestujících, nasadí náhradní autobusy. ČTK to dnes řekl mluvčí skupiny Arriva ČR Jan Holub.

Omezení na trati 282 bude 19. října platit od 07:25 až 17:15. „Všechny vlaky v době výluky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle pravidelného železničního jízdního řádu,“ řekl Holub. Autobusy podle něj budou zastavovat buď před staničními budovami, nebo na autobusových zastávkách v obcích.

Od minulého týdne platí výluka na trati 280 v úseku z Valašských Klobouk na Zlínsku do Horní Lidče na Vsetínsku, skončí v pátek 15. října v 15:00. Také v tomto úseku jezdí náhradní autobusy.

Do čtvrtka 14. října musejí cestující na stejné trati počítat s omezením také v úseku mezi Horní Lidčí a Střelnou na Vsetínsku. Ve středu 13. října a ve čtvrtek 14. října mezi obcemi nepojedou vlaky od 07:30 do 12:35, dnes a v úterý 12. října od 07:30 do 13:30. Po dobu výluky nahradí vybrané vlaky autobusy. Podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách společnosti Arriva.

Doprava | 11. 10. 2021
Zdroj: ČTK