Litoměřický Autosalon předvede Scalu či elektrický motocykl

Výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích bude patřit od pátku do neděle (10.5.-12.5) motoristům. Na letošním Autosalonu se představí několik novinek, mezi nimiž bude i model Scala, který mladoboleslavská automobilka Škoda uvedla nedávno na trh. ČTK o programu výstavy informovala provozní ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá.

 
Zájemci uvidí osobní automobily, užitkové a nákladní vozy nejprodávanějších značek, zemědělskou a manipulační techniku, motocykly a čtyřkolky, elektrické motocykly, elektrokola. Součástí programu jsou přehlídky historických vozů, exhibice a kulturní program.

Z novinek si návštěvníci budou moci prohlédnout například novou Toyotu Camry či Seat Tarraco. V české premiéře bude představen vůz Opel Zafira Life. Chybět nebude vítěz ankety Auto roku 2019 nový Ford Focus. "Pod hlavičkou Škoda bude představená nová Scala, kterou se budou moci návštěvníci zároveň projet v rámci testovacích jízd. Na letošním ročníku Autosalonu bude představena také novinka evropského trhu elektrický motocykl Horwin Ragner," uvedla Mokrá.

K vidění budou osobní vozy značek Renault, Dacia, Hyundai, či Volkswagen, užitkové vozy Iveco, zemědělská technika značek John Deere, elektrické motooykly, skládací či retro elektro skútry, čtyřkolky, obytné vozy či náhradní díly pro automobily i motocykly.

Výstavu doplní technika krajských hasičů. Autosalonu na Zahradě Čech se účastní také Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje se svou speciální technikou, které ukáže například zásahové vozidlo Mercedes-Benz Sprinter či čtyřkolku cizinecké policie i pick-up VW AMAROK s podvalníkem a služební loď z poříčního oddělení. "Vrcholem expozice pak bude novinka dopravní policie motocykl BMV 1200, který bude právě na Autosalonu poprvé představen veřejnosti," uvedla Mokrá.

Veteran Car Club Velemín a 36. ročník Mezinárodního srazu veteránů obohatí sobotní program, kdy bude připravená expozice plná historických skvostů.

V programu jsou ukázky vyprošťování zraněných z havarovaného vozidla, vystoupí taneční a hudební skupiny a připraven je doprovodný program pro děti.
Zajímavé akce | 07. 05. 2019
Zdroj: ČTK