Letos posílíme oblast balící techniky, říká Bernd Rohde, ředitel veletrhu CeMAT 2016

Světový veletrh intralogistiky se kvapem blíží, a proto jsme se na některé informace doptali přímo ředitele veletrhu CeMAT  2016, Bernda Rohdeho.

 

CeMAT je světový veletrh intralogistiky. Každý ročník přináší nějaké novinky. Co čeká návštěvníky v tomto roce?
Většinu inovací přivezou samozřejmě naši vystavovatelé. Letos budou prezentace probíhat pod heslem „Smart Supply Chain Solutions“. Budoucnost při tom patří digitalizaci. To znamená, že v budoucnu budou muset mít veškeré materiálové toky inteligentní řízení. Ke zvládání stále komplexnějších logistických zadání je zapotřebí stále více informační techniky. Také proto jsme vytvořili novou výstavní oblast Logistics IT.

Letošním hlavním zaměřením je Průmysl 4.0 se zaměřením na digitalizaci a automatizaci. Proč jste volili právě toto téma?
Digitalizace a automatizace jsou témata, která jsou v agendě našich vystavovatelů na předním místě. Logistiku si dnes už neumíme představit bez inteligentních, tak zvaných smart řešení IT. Zatímco byly IT dříve chápány v rámci jednotlivých funkcí, jsou dnes ve světě ´průmyslu 4.0´ opravdu motorem inovací. Tento všeobecný vývoj ukážeme na veletrhu CeMAT.

Tématem veletrhu je Smart Supply Chain Solutions. Evokuje to ve mně inteligentní řešení, která se odrážejí ve vývoji informačních technologií v logistice. Jak budou tato chytrá řešení propojena s ostatními sekcemi?
Na veletrhu sice máme výstavní oblast Logistics IT, softwarové aplikace však hrají významnou úlohu i ve všech ostatních oblastech jejich využití. Kvalita hardwaru a jeho inteligentní propojení v rámci digitalizovaných systémů dnes rozhoduje o úspěchu intralogistického řešení. Na veletrhu CeMAT ukáže řada vystavovatelů na svých stáncích live, jak je možné realizovat automatizaci logistických procesů. 

Veletrh bude rozdělen do 5 sekcí. Move & Lift, Manage & Service, Store & Load, Logistics IT a Empack / Label & Print. Právě název poslední sekce – Empack / Label & Print je na CeMATu poprvé. Znamená to, že původní sekce Pick & Pack se skrývá pod dvěma menšími veletrhy. Došlo tedy k poměrně velkému rozšíření. Co vše pod tímto názvem mohou návštěvníci vidět?
Kooperaci s Easyfairs uskutečňujeme poprvé. Integrací dvojice veletrhů «Empack» a «Label&Print» posílíme v rámci veletrhu CeMAT oblast balící techniky. Inteligentním začleněním obou těchto veletrhů obalové techniky do veletrhu CeMAT poskytneme návštěvníkům výraznou přidanou hodnotu. «Empack» a «Label&Print» se soustřeďují na otázky budoucnosti balicí techniky, tisku a zušlechťovacích technologií.

Letos bude na veletrhu také poprvé v rámci Logistics IT představen software SAP. Čekají tak návštěvníky praktické ukázky a workshopy v rámci práce s tímto softwarem?
SAP vystoupí na veletrhu CeMAT v rámci partnerského stánku. Jako softwarový balíček zde bude představeno řešení S4/HANA. Účast na veletrhu charakterizuje komplexní přístup k řešení logistiky. SAP příliš nerozlišuje mezi interní a externí logistikou, rozhodující je spíše digitalizace logistiky od dodavatele až po koncového zákazníka. Integrální součástí řešení je platforma Supply Chain Execution (SCE).  SAP se při tom soustředí především na integrované systémy a podporuje tak přímé napojení automatizovaných skladů respektive celé skladové techniky. Cílem je vytvořit moderní intralogistiku.

Veletrh však není jenom o prezentaci vystavovatelů a možnosti uzavřít zajímavé obchody. Návštěvníci budou mít připravený i bohatý doprovodný program. Co je čeká?
Pro naše návštěvníky jsme připravili dokonce tři fóra. „Internet věcí umožňuje průmysl 4.0“ nebo „Flexibilní automatizace ve výrobě a logistice“ – to jsou jen některé příklady témat fóra Logistics IT, které proběhne v hale č. 27 a které se soustředí na průmysl 4.0.  V hale č. 25 proběhne keynote fórum. Přednášky zde budou tlumočené do angličtiny. Například 2. června zde proběhne mezinárodní fórum CeMAT na téma přístavy. Další fórum, a to na téma skladování a balicí technika, bude zorganizováno v hale č. 13.

Děkuji za rozhovor.

Veletrhy CeMAT ve světě:

  • CeMAT AUSTRALIA 2016 (12. -14. července 2016)
  • CeMAT RUSSIA 2016 (20. - 22. září 2016)
  • CeMAT ASIA 2016 (1. - 4. listopadu 2016)
  • CeMAT INDIA 2016 (1. - 3. prosince 2016)
  • CeMAT SOUTHEAST ASIA 2017 (2. - 4. března 2016)
  • CeMAT EURASIA 2017 (16. - 19. března 2017)
  • CeMAT SOUTH AMERICA 2017 (16. – 19. května 2017)
  • INTRALOGISTICA ITALIA 2018 (29. května - 1. června 2018)
     
Logistika | 18. 05. 2016
Další podobné články