Šumperské opravny Pars nova změnily název na Škoda Pars

Šumperská společnost Pars nova, která se specializuje na opravy a modernizaci kolejových vozidel, ode dneška změnila název na Škoda Pars. ČTK to sdělil generální ředitel Škoda Pars Aleš Měrka. Šumperské opravny patří od roku 2008 do skupiny Škoda Transportation.

"Jsme součástí skupiny Škoda Transportation, která patří mezi významné evropské hráče v oblasti dopravního strojírenství, již 13 let. Jako Škoda Pars budeme na domácím i zahraničním trhu jasně deklarovat svoji příslušnost k této silné, tradiční a mezinárodně proslulé značce," zdůvodnil Měrka změnu názvu firmy.

Společnost Škoda Pars ve svém výrobním areálu v Šumperku, kde zaměstnává více než 800 lidí, zahájila investice za 460 milionů korun. Díky tomu rozšíří výrobní kapacity o 35 procent a modernizuje technologie.

Škoda Transportation, která je součástí skupiny PPF, vyrábí vlaky, lokomotivy, tramvaje, trolejbusy a vozy metra, ale i řídicí a pohonné systémy pro dopravu. V Česku má několik dceřiných společností, například Škoda Electric, Škoda Vagonka nebo Škoda Pars, ve kterých zaměstnává dohromady téměř 5000 lidí. Další firmy jsou v Německu, Finsku, Maďarsku a Rusku.
 
Doprava | 18. 05. 2021
Zdroj: ČTK