Kroměříž upravila křižovatku Albertovy a Nitranské, měla by být bezpečnější

Kroměřížská radnice dokončila stavební úpravy křižovatky Albertovy a Nitranské ulice. Křižovatka nesplňovala parametry pro najetí a vyjetí nákladních vozidel, která přes ni směřují do sběrného dvora, případně zásobují blízký supermarket. Vznikaly tak kolizní stavy, při kterých se vozidla v křižovatce nemohla plynule pohybovat. Po úpravách bude průjezd křižovatkou bezpečnější a pro řidiče komfortnější, řekl dnes novinářům starosta Jaroslav Němec (Nezávislí). Město také dokončilo budování parkovacích míst v Peřinkově ulici.

 
Náklady na úpravu křižovatky činily zhruba 1,6 milionu korun. "Práce zahrnovaly především nový odbočovací pruh při výjezdu z Nitranské směrem na ulici Velehradská a zvětšení poloměru nájezdových a výjezdových oblouků v křižovatce. Doplnění nového odbočovacího pruhu si vyžádalo nové vedení chodníku a nové místo pro přecházení až u parkoviště u supermarketu," uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek. Součástí prací bylo i předláždění stávajícího chodníku okolo parkoviště u supermarketu a také výměnu všech silničních obrub.

Radnice do dopravní infrastruktury v Nitranské ulici investovala i loni. Na pozemku, který patří městu, vybudovala odstavnou plochu asi pro 30 automobilů. "V současné době pokračují ještě práce na chodníku vedoucímu právě k tomuto provizornímu parkovišti. V blízké budoucnosti ho chceme přebudovat na co nejvíce zelené, se zasakováním dešťových vod, viz snímek v galerii. Při budování parkovišť chceme být inovativní, a hlavně šetrní k životnímu prostředí," uvedl vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček.

Kroměřížská v těchto dnech dokončila i nová parkovací stání a chodníky u bytových domů v Peřinkově ulici. "Parkování je problémem na každém sídlišti. Jsem rád, že ve zmíněné lokalitě se řešení našlo a že zde vznikly dvě desítky nových parkovacích stání," uvedl Němec. Stavba přišla zhruba na 960.000 korun.

Stání pro 14 vozidel včetně jednoho místa pro tělesně postižené jsou kolmá a s povrchem z drenážní dlažby. Dalších šest stání je podélných s povrchem ze zatravňovací dlažby. Práce zahrnovaly i doplnění části spojovacího chodníku od bytového domu číslo 2743 v Peřinkově ulici po napojení na chodník vedoucí od Moravské ulice a také přesunutí místa pro tříděný odpad na novou zpevněnou plochu, kterou ze tří stran kryje stěna.

Doprava | 20. 06. 2022
Zdroj: ČTK