Iveco Czech Republic rozšiřuje zázemí svého výrobního areálu ve Vysokém Mýtě

Výrobce autobusů Iveco Czech Republic rozšiřuje zázemí svého areálu ve Vysokém Mýtě. Před třemi lety společnost odstavila původní uhelnou kotelnu a nahradila ji plynovou. Staré objekty včetně souvisejících technologií na ploše více než 10.000 metrů čtverečních nechala odstranit. Bourání začalo loni v listopadu a poslední fází byl odstřel komína, který byl postaven v roce 1969, uvedla mluvčí společnosti Katarína Němcová.

 
"V souvislosti s rozvojem nových typů nízkoemisních autobusů 'Mild Hybrid' a plně elektrických autobusů vznikla potřeba vybudovat zázemí pro tyto nové výrobky, a to zejména skladové prostory pro nové díly, rychlonabíjecí stanici nebo mezisklad pro bateriové sety," uvedla Němcová.

Demolice komínu se uskutečnila dnes v poledne, přechodně kvůli ní byla i zastavena doprava na průtahu městem. Na odstřel bylo použito šest kilogramů trhavin rozdělených do 120 náloží umístěných ve výšce od půl do dvou metrů nad úrovní terénu. Železobetonová monolitická konstrukce kónického tvaru s vnitřní část s vyzdívkou z kyselinovzdorného zdiva dosahovala výšky 84,5 metru, průměr u paty měřil 5,7 metru. Objem materiálu bez základů činil 580 krychlových metrů o váze asi 1400 tun.

Společnost Iveco Czech Republic loni vyrobila 4365 autobusů, méně než v předchozím období. Předloni dosáhla její produkce 4522 vozidel. Pandemie koronaviru ovlivnila výrobu hlavně nedostatkem komponentů, což pak mělo za následek krátkodobý útlum výroby.

Nemovitosti | 23. 02. 2022
Zdroj: ČTK