I v dalších třech letech zajistí GEFCO distribuci vozů Toyota a Lexus na českém, slovenském a maďarském trhu

GEFCO Česká republika zajistí i v dalších letech pro společnost Toyota distribuci nových vozů k dealerům na českém, slovenském a maďarském trhu. Smlouva o distribuci hotových vozů byla uzavřena na další tři roky, předpokládaný objem přepravených aut je 120 000.   

 
Se společností Toyota spolupracuje GEFCO Česká republika již od roku 2008. Před dvanácti lety, kdy spolupráce začala, zajišťovalo GEFCO skladování vyrobených vozů a jejich distribuci do obchodních zastoupení v rámci českého trhu. V průběhu následujících let se portfolio poskytovaných služeb postupně rozšiřovalo. Vozy značek Toyota a Lexus jsou dnes distribuovány z kolínského centra nejen do České republiky, ale i do Maďarska a na Slovensko, a to s vysokou přidanou hodnotou v podobě kontroly před dodáním (PDI) a postprodukčních úprav (PPO). 

Klíčem k úspěchu jsou služby s vysokou přidanou hodnotou
Toyota je značka známá svým vysokým standardem kvality. Centrum GEFCO v Kolíně splňuje nejpřísnější normy a požadavky stanovené výrobcem vozů a díky tomu je oprávněno realizovat postprodukční operace u skladovaných vozů. Benefitem pro zákazníka jsou nižší náklady, pro koncového klienta je to pak kratší doba dodání při stejné kvalitě jako v případě realizace samotným výrobcem. „V našem workshopu jsme schopni realizovat až 90 druhů instalací a to od těch jednoduchých, které trvají cca 5 minut, až po složité úpravy trvající několik hodin. Technicky jde o designové úpravy, elektronické či technické instalace, jako je montáž GPS navigace, alarmu, mlhovek, tažných zařízení, čalounění sedaček a mnoho dalších,“ popisuje Miloš Mrázek, ředitel divize FVL společnosti GEFCO pro Českou republiku a Slovensko.

Služby na obou trzích díky spolupráci v rámci klastru
Kolín je pro společnost Toyota klíčovým uzlem českého, slovenského i maďarského dodavatelského řetězce. Díky přístupu a vysoké kvalitě poskytovaných služeb se ale postupem času stal také místem kontroly kvality, v němž je v průběhu skladování a před samotným dodáním vozu koncovému zákazníkovi každé vozidlo důkladně zkontrolováno a připraveno pro zahájení provozu. Po vytvoření klastru Česká republika- Slovensko z Kolína GEFCO odbavuje distribuci všech vozidel značek Toyota a Lexus pro tři výše zmíněné trhy. „Jsem hrdý na naše týmy v Česku i na Slovensku. Spolupracují intenzivně v rámci klastru a přinášejí vynikající výsledky, díky nimž jsme schopni rozvíjet naše aktivity, plnit očekávání našich zákazníků a obnovovat smlouvy s dlouholetými partnery, jako je Toyota,“ vyzdvihl nadnárodní rozměr spolupráce v rámci klastru Aleksander Raczynski, generální ředitel GEFCO Česká republika a Slovensko. 

Logistika | 30. 06. 2020
Zdroj: GEFCO