Hlavní nádraží v Kutné Hoře čeká rozsáhlá rekonstrukce

Hlavní vlakové nádraží v Kutné Hoře čeká rozsáhlá rekonstrukce. Správa železnic vypsala výběrové řízení na dodavatele, stavební práce jsou naplánovány na roky 2024 a 2025. Odhadovaná výše investice je 2,2 miliardy korun, informovala ČTK Nela Friebová ze Správy železnic.

 
"Cílem projektu je kompletní modernizace kolejiště a především vybudování nových nástupišť s plně bezbariérovým přístupem. Díky tomu se zvýší bezpečnost a plynulost železniční dopravy i komfort pro cestující," uvedla Friebová.

Stanice Kutná Hora hlavní nádraží leží na nákladním železničním koridoru Kolín - Havlíčkův Brod - Brno. Je unikátní tím, že jde o jediné místo na české železniční síti, kde je styk dvou trakčních soustav přímo ve stanici.

Prodloužení staničních kolejí umožní provoz vlaků o délce 740 metrů. Díky rekonstrukci kolejí i zabezpečovacího zařízení bude možné nasazení evropského zabezpečovacího systému ETCS, kterým lze na dálku zastavit jedoucí vlak. Oprava také umožní zvýšení rychlosti ve staničních kolejích.

Nemovitosti | 16. 09. 2020
Zdroj: ČTK
Další podobné články