GLP už pronajala všechny prostory první etapy areálu GLP Park Ostrava Hrušov

Společnost GLP, která je investorem a developerem logistických budov a skladů, už pronajala všechny prostory první etapy nově budovaného areálu GLP Park Ostrava Hrušov. Na revitalizovaném území po bývalé chemičce v Ostravě-Hrušově by mělo najít práci více než 100 lidí. ČTK to sdělil tiskový zástupce GLP Jan Hlaváč.

 
"Jako první se do areálu již nastěhovala společnost Prosperplast, přední evropský výrobce plastových výrobků pro dům a zahradu. Firma si vybrala lokalitu Hrušova pro vybudování distribučního centra, které obslouží Českou republiku a Slovensko," uvedl Hlaváč.

Dalšími nájemci jsou společnosti Logflex, která poskytuje skladovací a přepravní služby, a Hyundai Steel Czech, jež vyrábí ocelové svitky a plechy. Nastěhovat by se měly na jaře.

První fáze výstavby zabírá plochu o rozloze 17.500 metrů čtverečních. "Po dokončení druhé etapy v příštím roce bude celý areál poskytovat 92.000 metrů čtverečních kvalitních prostor vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu," uvedl Hlaváč. Podle dřívějších informací by měla celková investice do výstavby projektu činit okolo 40 až 45 milionů eur (přibližně miliarda - 1,15 miliardy korun).

Dříve v místě působily chemické závody, které do roku 1996 vyráběly a zpracovávaly kyseliny a další chemikálie. Po chemičce zůstala znečištěná půda, kterou společnost GLP musela nejprve dekontaminovat.

"Společnost GLP a její investice jsou pro region opravdu přínosem. Věříme, že víceúčelově budovaný logistický a výrobní komplex vytvoří nová pracovní místa a přispěje tak k modernizaci městského obvodu i regionu," uvedl starosta městského obvodu Slezská Ostrava Richard Vereš (ANO).

GLP je předním globálním investičním fondem a komerčním developerem. Podniká v logistice, výstavbě nemovitostí a infrastruktury, financích a souvisejících technologiích. Firma působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku, USA a Vietnamu. Spravuje majetek v hodnotě 100 miliard dolarů (přes 2,2 bilionu korun). Logistické projekty společností GLP provozované v Evropě zahrnují více než čtyři miliony metrů čtverečních.

Nemovitosti | 06. 04. 2022
Zdroj: ČTK