GEFCO vypravilo ucelený vlak z Wu-chanu do Francie. Přepravil díly pro plánovaný restart výroby automobilů

GEFCO, lídr v oblasti logistiky pro automobilový průmysl, přepravilo 500 tun dílů pro segment automobilového průmyslu z čínského Wu-chanu do Francie. Pro přepravu vypravilo GEFCO z Wu-chanu jeden z prvních ucelených vlaků, který opustil město od vypuknutí pandemie COVID-19 a uvalení karantény. 

 
Poptávka po železničních přepravách z Číny od uvolnění restriktivních opatření opět roste, cílovou destinací většiny vlaků vypravených z Číny je ale Německo. GEFCO na schválení a koordinaci přepravy uceleného vlaku přímo do Francie spolupracovalo s provozovateli železničních tratí i s majiteli terminálů. Přepravu zajistilo v režimu door-to-door od nakládky kontejnerů ve výrobních závodech dodavatele dílů v Šanghaji a Čcheng-tu, celních náležitostí až po uskladnění zásilky ve Francii. Celkem 41 kontejnerů dorazilo do terminálu Lille Dourges na severu Francie za 19 dní. Zásilka během té doby urazila po železnici 10 000 km z Číny přes Kazachstán, Rusko, Bělorusko, Polsko a Německo do Francie. 

V průběhu přepravy zajistilo GEFCO v terminálech bezkontaktní postupy v rámci přísných bezpečnostních opatření proti šíření COVID-19. Stejně tak přepravované díly byly ošetřeny speciálním roztokem, aby nehrozilo žádné riziko přenosu viru. Železniční přepravy hrají v portfoliu služeb společnosti GEFCO důležitou roli, železnice je oblíbeným způsobem dopravy díky nižším nákladům oproti letecké dopravě, významnou roli hraje i ekologie. Vypravený ucelený vlak z Číny do Evropy vyprodukoval ve srovnání s leteckou přepravou o 4 500 tun CO2 méně. 

Alice Defranoux, Global Rail Manager společnosti GEFCO uvedla: „Zajištění prvního vlaku z Wu-chanu do Francie je pro GEFCO v době po pandemii COVID-19 významným milníkem. Železniční transkontinentální řešení prokazuje i v této náročné době, že hodnota přeprav po železnici je především v udržitelnosti, nákladové i časové efektivitě, ale i ve spolehlivosti. Jsme potěšeni, že objem přeprav s uvolňováním opatření opět vzrůstá. A já jsem hrdá na to, že jsem součástí týmu společnosti GEFCO, kde naše týmy, všichni kolegové, udělali v uplynulých měsících maximum pro to, aby poskytli zákazníkům stoprocentní servis.“  Se zastavením výroby v automobilových závodech v celé Evropě našlo GEFCO řešení, jak uskladnit díly v lokálních skladech a zajistit tak jejich rychlý přísun v době obnovy produkce. 

S cílem pomoci automobilovým výrobcům při obnově produkce dodalo GEFCO také více než dva miliony ochranných obličejových masek, aby zajistilo maximální bezpečí zaměstnanců zákazníků při opětovném otevření výrobních podniků. K zákazníkům byly dopravovány první dodávky ochranných pomůcek letecky, následující již potom i po železnici.

Logistika | 19. 06. 2020
Zdroj: GEFCO