GEFCO ve Francii testuje nákladní vozy na elektrický pohon

Společnost GEFCO zahájila v polovině června, ve spolupráci s dlouholetým partnerem Thomas Bertou Transports, testování kamionů na elektrický pohon. Vozy značky Volvo, vybrané společností GEFCO, najedou denně cca 150km při distribuci zásilek zákazníkům v metropolitní oblasti normandského města Rouen.

 
Cílem testu je posoudit životaschopnost řešení distribuce pomocí plně elektrického nákladního vozidla ve smíšeném městském a příměstském provozu. Baterie vozu se každý večer nabíjejí v pobočce GEFCO v Rouenu. Vyhodnocení na základě telematických dat shromážděných během testovacího provozu bude provedeno po ukončení testů v průběhu letních měsíců.

Již více než dva roky testuje GEFCO vozidla s alternativními pohony s cílem nabídnout klientům nízkoemisní řešení pro jejich dodavatelské řetězce a učinit tak logistiku udržitelnější. Testovalo zkapalněný zemní plyn a stlačený zemní plyn a nedávno testovalo i bionaftu v severní Francii. Pro metropolitní oblast kolem francouzského Lille již dnes využívá dodávky na bioplyn. 

V České republice a na Slovensku GEFCO testovalo již v roce 2021 kamiony na LNG pohon, testy potvrdily kromě ekologického přínosu i provozní schopnosti. Vozidla byly zkoušeny na třech pravidelných mezinárodních trasách, celkově LNG kamion ujel během tří týdnů 8 460 km. Spotřeba byla v průměru o 15 % menší, než současná spotřeba dieselových kamionů, což znamená méně produkovaných emisí a nižší náklady. 

Tyto iniciativy jsou součástí kontinuálního úsilí GEFCO o zlepšení environmentálního přístupu a jsou v souladu s ambiciózní ESG strategií, založenou na udržitelných řešeních dodavatelského řetězce.

Logistika | 04. 07. 2022
Zdroj: GEFCO