GEFCO se nově podílí na montáži, kompletaci a přepravě užitkových vozů v Brazílii

GEFCO Indústria do Brasil, součást Skupiny GEFCO, lídra v oblasti multimodálních řešení dodavatelského řetězce a předního hráče v oblasti automobilové logistiky, zahájila montáž užitkových vozů v brazilské Guaíbě pro předního světového výrobce užitkových vozidel, společnost Foton Motor Group.

 
GEFCO Indústria do Brasil jednala s Fotonem o spolupráci poprvé již v roce 2013, kdy Foton představil plány na vybudování nového podniku na výrobu užitkových vozů v brazilské Guaíbě. Projekt společnosti Foton byl ale posléze odložen a GEFCO mezitím v oblasti vybudovalo pobočku s cílem stát se poskytovatelem logistických služeb i dodavatelem montážních prací jak pro Foton, tak i pro další zákazníky. V současné době GEFCO Indústria do Brasil ve svém závodě připravuje pro Foton přepravu první zásilky užitkových vozů vyrobených a zkompletovaných v Guaíbě.

Alex Feijolo, ředitel GEFCO Indústria do Brasil, ke spolupráci uvedl: „Náš vztah se společností Foton plně reflektuje naše motto, tedy být klientům především dlouhodobým partnerem. Na původní jednání jsme navázali koncem roku 2019 s cílem zjistit, jak můžeme Fotonu pomoci udržet výrobu nákladních aut v Brazílii, byť třeba jen v nižších objemech. Jsme rádi, že jsme se domluvili a že si pro spolupráci při kompletaci nákladních vozů vybral Foton právě nás.“ 

První hotové užitkové vozidlo přepravilo GEFCO z Guaíby na konci dubna 2020, plně v souladu s vysokými požadavky zákazníka na kvalitu. Aktuálním primárním cílem je navýšit montážní kapacitu tak, aby vyhovovala potřebám společnosti Foton a její dealerské sítě a zároveň prokázat udržitelnost výrobní a montážní platformy v Guaíbě.

Alessandro Luz, Operations Coordinator společnosti GEFCO Brazil, řekl: „Montáž vozidla s přibližně 1 500 díly je poměrně složitý úkol, který vyžaduje velké odborné znalosti. Partnerství s Fotonem je důkazem naší schopnosti realizovat i velmi složité montážní operace, a to i v menších objemech. Doufáme ale zároveň, že spolupráce v budoucnu přinese i další příležitosti.“

Centrála společnosti GEFCO Indústria do Brasil sídlí v San Paulo, společnost nabízí remarketing ojetých vozů a další služby s vysokou přidanou hodnotou.

Logistika | 11. 06. 2020
Zdroj: GEFCO