Firma Model Obaly dosáhla v roce 2020 v ČR tržeb 4,96 mld., meziročně jsou vyšší

Společnost Model Obaly, která vyrábí obaly z hladké a vlnité lepenky, dosáhla v roce 2020 v České republice tržeb z prodeje výrobků a služeb 4,96 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byly tržby o 126,4 milionu korun vyšší, nárůst činil 2,6 procenta. Čistý zisk firmě vzrostl meziročně o 210 milionů (44,4 procenta) na 682,5 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

 
Více než třetinu produkce podnik exportoval. Koronavirová pandemie podle firmy neměla na její výsledky výraznější vliv. Na konci roku 2020 společnost zaměstnávala 1370 lidí.

"Situace na trhu práce se v zásadě nezměnila a i v roce 2020 se společnost potýkala s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců. Díky vládním podporám se prakticky jen minimálně zvýšila míra nezaměstnanosti, která v důsledku nepokryla požadavky na volná pracovní místa," uvedla firma.

Společnost Model Obaly patří do skupiny Model, která má sídlo ve Weinfeldenu ve Švýcarsku. Model má v Česku závody v Opavě, Nymburku, Hostinném a Moravských Budějovicích. Firma má největší výrobní kapacitu a nejširší sortiment obalů z vlnité lepenky ze všech výrobních závodů Model Group ve střední Evropě.

"Vyvíjíme jednoduché přepravní obaly stejně jako důmyslné, mnohobarevně potištěné prodejní displeje, v malých i velkých sériích. Úzká spolupráce všech našich výrobních závodů v České republice umožňuje nabídnout zákazníkům výrobky z vlnité, kašírované i hladké lepenky," uvedla firma.

Obaly | 06. 01. 2022
Zdroj: ČTK