FedEx Express otevřel na letišti v Kodani novou základnu pro Skandinávii

FedEx Express oficiálně otevřela novouzákladnu na letišti v Kodani. Nová základna bude sloužit jako brána pro příchozí a odchozí zásilky pro Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko. Je to již devátá nová základna společnosti FedEx Express ve skandinávském regionu v uplynulých pěti letech.

Skandinávská brána přiblíží naše zákazníky ještě blíže zbytku světa. Spojením kurýrních služeb, celního odbavení, třídění a letecké přepravy na jednom místě ještě více zkvalitníme naše služby v severském regionu. Jsem rád, že gateway je v plném provozu jen něcomálo přes rok poté, co jsme tuto investici oznámili,“ uvedl David Canavan, senior viceprezident pro provoz společnosti FedEx Express Europe.

„Umístění gatewaye na kodaňském letišti je ideální díky jeho vynikající nákladní dopravní infrastruktuře a blízkosti Švédska,“ dodal Canavan. „Tato základna je významnou součástí naší růstové strategie v Evropě, kde jsme se od roku 2011 rozrostli o více než 100 nových poboček.“

Skandinávský region – Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko – v poslední době zaznamenává stálý hospodářský růst a průměrný předpokládaný růst HDP v roce 2016 činí 2 %. Tento rostoucí trend se projevuje také v objemu zásilek přepravovaných společností FedEx Express. Počet zásilek z těchto zemí do zbytku Evropy například od června 2014 do května 2015 ve srovnánís předchozími 12 měsíci vzrostl o více než 24 %.Také ekonomický význam Severní Ameriky vzrostl v souvislosti se Skandinávií poměrně výrazně, když celkový objem zásilek přepravovaných společností FedEx Express ze Skandinávie do Severní Ameriky vzrostl od června 2014 do května 2015 meziročně o 22 %.

„Kodaňské letiště má ideální polohu mezi Severní Amerikou a Blízkým Východem a získalo status největšího leteckého nákladního uzlu v severní Evropě. V roce 2015 prošlo letištěm více než 370 000 tun nákladu a díky nové základně FedEx jsme tuto přepravní kapacitu pro následující roky ještě zvýšili. To je dobrá zpráva pro Dánsko i pro letiště Kodaň,“ uvedl Thomas Woldbye, generální ředitel kodaňských letišť.

Nová základna s rozlohou 8000 m2 dokáže roztřídit 3300 zásilek za hodinu, odbavit 18 letů FedEx Express týdně, naložit a vyložit 170 kamionů týdně a disponuje flotilou až 36 dodávkových vozů. Na místě bude pracovat přibližně 120 zaměstnanců společnosti FedEx Express. Základna se zachází v nákladní oblasti letiště poblíž mostu Öresund do Švédska.
 

Expresní logistika | 29. 01. 2016
Další podobné články