EULOG: Živě z mezinárodní logistické konference SpeedChain

Do Břevnovského kláštera v Praze se dnes sjíždí přes 500 logistických odborníků, aby se zúčastnili jedenáctého ročníku mezinárodní logistické konference SpeedChain. Sledujeme pro vás aktuální dění a přinášíme online zpravodajství.

Logistika | 03. 11. 2016

23:50 -

Ukončujeme online zpravodajství, děkujeme, že jste s námi dnešní den strávili.

20:15 -

Logistickou osobností soutěže GRYF 2016 Supply Chain Award se stal Petr Kozel ze společnosti Dachser Czech Republic. Eulog mu k výhře pogratuloval a předal symbolické dárky – kytici z pochutin a sadu pivních speciálů.

19:41 -

Večerem VIP LOGISTIC RANDEVOUZ provádí Adéla Gondíková, kterou střídá hudební doprovod – skupina The Apples.

18:05 -

Dalším hostem HYDEPARKU byl Michael Nieuwesteeg z Nizozemska. Rozhovor probíhal v angličtině. Na otázku, zda lidé již nenakupují očima, odpověděl. „Nakupují očima, ale i peněženkou a mozkem.“

17:58 -

Logistický HYDEPARK letos hostil významné osobnosti. Kromě pilota Martina Šonky vyzpovídal moderátor také ředitele a jednatele Linde MH Jindřicha Kotyzu. „Na co jsme alergičtí, když klienti vozíku říkají desta. Tato značka už neexistuje.“ Samostatný článek na Eulogu již brzy.

17:15 -

Přednáška Od uhlí ke kontejnerům a autům, velká šance pro AWT byla pod vedením Viktora Bystriana: „Chceme se rozvíjet a víme, že to, kde jsme s uhlím začínali, už dnes není tolik lukrativní. Poptávka je nyní někde jinde.“

16:39 -

Po tématu Telemetrie manipulační techniky v praxi nás za chvíli čeká přednáška Zefektivnění provozu pomocí vertikálních skladovacích systémů vedená Miroslavem Opátem ze společnosti PST CLC.

16:11 -

Před přestávkou jsme ještě slyšeli speakera Jana Šťastného ze společnosti BITO, který nám přiblížil skladovací techniku. Na přednášku s sebou přinesl ozubené kolečko. „Dodávali jsme spádové regály k jednotlivým linkám a bojovali s každým decimetrem.“

15:48 -

Po přestávce nás čekají sekce zaměřené na inovativní řešení pro logistiku, moderuje Jaromír Linhart z JIPOCAR Logistic nebo téma Transevropská přeprava s moderátorem Jiřím Šťastným ze SSL.

14:45 -

Bohuslav Černý se zamýšlel, zda lze ještě nějak vylepšit obyčejnou plastovou přepravku. „Ne všechny obaly jsou zcela bezpečné, při jejich manipulaci nesmí dojít ke zranění. Pracovní úraz stojí hodně peněz.“

14:21 -

Přednáška o paletách nazvaná EPAL: Prvenství v kvalitě probíhala v angličtině přednášená Martinem Leibrandtem. Ten na konferenci zavítal již loni, letos mimo jiné porovnával množství produktů Coca Coly s množstvím palet EPAL, kterých je více.

13:56 -

Zábavný prvek nechyběl na přednášce společnosti Linde MH s názvem Elektřina: Jak na úspory v logistice. Scénky zástupců firmy v uniformách na dětských plastových vysokozdvižných vozících nejen pobavily účastníky, přinesly také užitečné diskuze o tom, jak nabíjet, kdy půjde nabíjet vodou a jak docílit, aby baterie vydržela co nejdéle. Nechyběla ani věta: „U baterie platí – čistota půl zdraví a hlavně půlku ušetřených investic.“

12:32 -

Skončila panelová diskuze na téma Terorismus – reálná hrozba v zásobovacím řetězci, která měla u návštěvníků velmi silné ohlasy. Mezi diskutéry bylo nejvíce slyšet bezpečnostního poradce generála Andora Šándora, který kromě terorismu zdůrazňoval i jiné hrozby v naší republice, například několikadenní výpadek proudu. „Hasiči mají každý den v pohotovosti 196 lidí, ale když vypadne proud, kdo vyprostí lidi z metra nebo zachrání napojené pacienty na přístroje? Blackout je velmi vážná věc.“ Nesouhlasil s ním ale major Štěpán Buchta z generálního ředitelství HZS. „V roce 2012 byl blackout ve Slovinsku a třicet českých hasičů bylo schopno během několika hodin zásobovat energií sta tisícové město. Česko to také zvládne.“ Článek z celé přednášky si můžete přečíst již v pátek.

10:41 -

První přednášky skončily a po přestávce nás čekají další zajímaví řečníci, například  dikuze o hrozbě terorismu v zásobovacím řetězci. Doposud jsme mohli vidět například přednášku Jiřího Cee ze Škody Auto nebo Vratislava Strašila z Porsche ČR.

09:09 -

Konference byla úspěšně zahájena.

Další podobné články