DPD spouští novou službu - Chytré předání

Společnost DPD přináší na český trh novou službu Chytré předání. Díky ní mohou e-shopy využít další prodejní kanál a získávat důležitou zpětnou vazbu od zákazníků. Chytré předání v současnosti testuje společnost EURONICS. DPD tak pokračuje ve své dlouhodobé strategii podpory rozvoje e-commerce.

Zatímco v kamenných obchodech je osobní styk se zákazníky samozřejmostí, provozovatelé e-shopů tuto výhodu dosud neměli. Společnost DPD se proto rozhodla, že pomůže novým způsobem propojit e-shopy s příjemci zásilek a prostřednictvím svých kurýrů jim umožní dozvědět se o zákazníkovi více.

Jak to funguje?

Kurýr při předání zásilky využívá skenovací zařízení, na kterém se může zobrazit text v podobě otázek s různým obsahem. Pomocí skeneru lze například provést průzkum a zjistit, jak byl zákazník spokojen s nákupem. Další možností je prodej dodatečného zboží e-shopu na základě preferencí nebo potřeb zákazníka zjištěných při doručení. Skener dále může zobrazit důležité informace a pokyny pro doručení a vyzvednutí zásilky nebo multimediální obsah, například logo firmy s poděkováním. Výsledky jsou následně e-shopu na pravidelné bázi reportovány.

Spolupráce s e-shopy je pro nás velmi důležitá, a to nejen co se týče přepravy jako takové. Za zajímavou považujeme také oblast podpory prodeje, ve které se snažíme pravidelně přicházet s novinkami, jež e-shopům zjednoduší práci se zákazníkem a přinesou jim nové možnosti,” říká Ondřej Vaňha, výkonný ředitel DPD CZ.

“Od projektu očekáváme více informací o zkušenostech a preferencích našich zákazníků. Chceme zjišťovat jejich celkovou spokojenost a rozpoznat potenciál pro další nákupy” vysvětluje Marek Ingr, tiskový mluvčí EURONICS.

Chytré předání v současné době běží jako pilotní projekt.
 

Expresní logistika | 26. 05. 2016
Další podobné články