Do staveb ve Zlínském kraji letos ŘSD investuje 1,47 miliardy Kč

Do staveb a oprav silnic ve Zlínském kraji letos Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) investuje rekordních 1,47 miliardy korun. Velký počet oprav na silnicích první třídy v regionu musejí řidiči očekávat především v létě, práce si vyžádají dopravní omezení. Ačkoli řada podniků čelí krizi a nejisté budoucnosti v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací, silničáři mají plné ruce práce, sdělila ČTK za ŘSD Lucie Trubelíková.

 
Od poloviny června bude kvůli dostavbě jihovýchodního obchvatu Otrokovic na Zlínsku zcela uzavřená čtyřramenná křižovatka jižně od místní části Kvítkovice, dosud jsou neprůjezdné její větve směřující do Pohořelic a Napajedel. Pro příjezd do areálu plemenářského podniku a na skládku vznikne nová obslužná komunikace.

V červenci začne ŘSD rekonstruovat nábřeží Dukelských hrdinů v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Na silnici I/35 proto bude podle ředitele zlínské správy ŘSD Karla Chudárka výrazně omezen provoz. "Dotkne se to zejména řidičů kamionové dopravy, kteří budou muset využít objížďku. Přes Rožnov pod Radhoštěm nebude možné projet vozidlem nad 7,5 tuny. Stavba potrvá od července do konce roku a po zimní přestávce od jara do poloviny roku 2021," uvedl Chudárek.

Začátkem léta chce ŘSD zahájit opravu silnice I/50 u Veletin na Uherskohradišťsku. Provoz v úseku silnice o délce 4870 metrů bude omezený asi tři měsíce. "Další významnou opravou, která zkomplikuje dopravu, bude oprava povrchu frekventované uherskohradišťské křižovatky silnic I/55 a II/497. Ta by měla začít v první polovině letních prázdnin a trvat do konce srpna," uvedl Chudárek.

Stavbaři už několik týdnů pracují na stavbě okružní křižovatky silnic I/57 a I/49 ve Valašské Polance na Vsetínsku, která má zajistit větší bezpečnost řidičů i místních obyvatel. Stavba potrvá do listopadu. Staveniště je průjezdné kyvadlově, provoz usměrňují semafory. Opravuje se i silnice I/57 mezi Horní Lidčí na Vsetínsku a Potečí na Zlínsku nebo most v Bratřejově na Zlínsku. Také tato místa zůstávají s omezením průjezdná.

Doprava | 03. 06. 2020
Zdroj: ČTK