DB Schenker přebírá činnost Heck Group a posiluje síť v jihovýchodní Belgii

Do sítě DB Schenker Logistics se nově připojí rodinná společnost Heck Group, která se specializuje na mezinárodní pozemní dopravu a distribuci v zemích Beneluxu. Firma nabízí komplexní řešení formou uceleného a integrovaného logistického řetězce.

 

„Perfektní umístění Heck Group v belgickém ‘Euregionu’,na křižovatce mezi Belgií, Nizozemskem, Lucemburskem a Německem, je pro nás vynikající příležitostí, jak nabídnout místním klientům náš široký sortiment služeb a poskytnout našim stávajícím zákazníkům lepší geografický akční rádius,” zdůrazňuje Ulrich Pütz, ředitel belgické společnosti Schenker NV a dodává: „Léta zkušeností Heck Group v mezinárodní dopravě a logistice posílí naši již tak silnou síť DB Schenker. Zároveň budeme moci poskytovat ještě efektivnější služby zákazníkům v regionu.”

 

Heck Group je rodinnou firmou, která po pět generací působí v oblasti dopravy a logistiky. Se 130 zaměstnanci společnost dosahuje ročního obratu ve výši kolem 14 milionů eur. Firma disponuje 36 kamiony, z nichž většinu představují velkokapacitní kamiony pro mezinárodní dopravu, a 16 distribučními vozidly. Kontraktační logistiku provozuje ve třech skladech s celkovou kapacitou kolem 60 000 m2.

 

„Jsem velmi rád, že si naše aktivity přidá do svého portfolia právě DB Schenker. Stáváme se tak součástí velké evropské a celosvětové logistické sítě, díky níž můžeme poskytovat širší paletu služeb, jako například námořní a leteckou nákladní přepravu. Jsem si jist, že tímto spojením silně podpoříme všechny naše aktivity, a to ve prospěch našich zaměstnanců i zákazníků,” říká Freddy Heck, předseda představenstva Heck Group. Členové rodiny Heck se vzdají svých spoluúčastí na kapitálu a držby akcií společnosti. Stávající management zůstane ve svých funkcích.

 

DB Schenker Logistics působí v Belgii prostřednictvím dceřiné společnosti Schenker NV a zaměstnává zde celkem 655 pracovníků v sedmi lokalitách: Antverpy, Brucargo, Eupen, Mechelen, Waregem, Willebroek a Zeebrugge.
 

Doprava | 01. 11. 2011