DB Schenker s platformou Microsoft Azure transformuje svoji IT infrastrukturu

DB Schenker spolupracuje se společností Microsoft. V rámci této spolupráce si DB Schenker nastavil další milníky vývoje logistických služeb.
 
“V DB Schenker se nám daří dělat budoucí logistiku ještě chytřejší. Naše digitální služby nám umožňují vytvářet na základě dat přidanou hodnotu pro zákazníky efektivním řízením dodavatelských řetězců. Platforma Microsoft Azure zlepší naše možnosti propojení cloudových služeb s praktickým logistickým řešením,“ říká Markus Sontheimer, CIO & CDO ve společnosti DB Schenker.

„Investice do digitálních technologií pomáhají společnostem přehodnotit svůj styl podnikání a budovat agilnější a odolnější operace. Využití Microsoft Azure umožní společnosti DB Schenker nově nastavit své dodavatelské řetězce a urychlit tím poskytování služeb svým zákazníkům,“ dodává Ulrich Homann, viceprezident a Distinguished Architect pro Cloud + AI ve společnosti Microsoft.

Převedením klíčových infrastrukturních služeb na platformu Azure DB Schenker zvýší úroveň zabezpečení, rychlost a rozmanitost cloudových služeb. Společnost už v několika zemích zahájila přesun prvních cloudových projektů prostřednictvím nástroje Azure Migration Program.

Big data z platformy Azure umožní DB Schenker analyzovat a optimalizovat objemy, kapacitu a výkon dodavatelského řetězce téměř v reálném čase.

V dřívější fázi spolupráce společnost DB Schenker hladce přesunula celý digitální pracovní prostor pro více než 60 000 zaměstnanců do cloudu na platformě Microsoft 365. Efektivita a pohodlí digitálního pracoviště byly klíčové pro kontinuitu podnikání DB Schenker a také pro nový standard práce v době pandemie COVID-19.
 
IT | 24. 03. 2021
Zdroj: Schenker 
Další podobné články