Daimler zvýší výrobu v čínském společném podniku s BAIC o 45 procent

Společný podnik německé automobilky Daimler a čínské BAIC Motor přidá směnu a pracovní dny ve dvou závodech v Pekingu, aby zvýšil kapacitu výroby vozů Mercedes-Benz o 45 procent. Informovala o tom agentura Reuters.

Daimler vlastní v automobilce Beijing Benz Automotive Co (BBAC) 49procentní podíl. Na největším automobilovém trhu světa stoupá poptávka po luxusních vozech BBCA. Daimler v Číně prodá více aut než v Německu a Spojených státech dohromady.

Loni BBAC v Číně prodala rekordních 611.000 aut, což je v porovnání s rokem předchozím nárůst o osm procent. V minulosti firma uvedla, že výrobní kapacita obou závodů je 520.000 aut ročně.

Společný podnik plánuje zvýšit počet pracovních dní na 312 za rok v obou továrnách. Dříve měl první podnik, známý jako MRA, 290 pracovních dní a druhý podnik, známý jako MFA, 250 pracovních dní. Jeden z provozů také přidá 7,5hodinovou směnu.

Podnik BBAC odmítl věc komentovat. V Pekingu má ještě jednu továrnu na ryze elektrická auta, která má výrobní kapacitu 150.000 aut ročně.

Od příštího roku plánuje Daimler ve spolupráci s čínskou automobilkou Geely vyrábět elektrické vozy Smart. Geely podle vyjádření společností z roku 2019 drží v německé automobilce podíl 9,7 procenta. Daimler má také společný podnik s Beiqi Foton, divizí BAIC Group, který vyrábí nákladní auta.

Peking odhaduje, že do roku 2025 se budou auta s elektrickým, hybridním či vodíkovým pohonem na celkovém prodeji aut v Číně podílet asi z 20 procent.

Akcie automobilky BAIC Motor dnešní obchodování na burze v Hongkongu uzavřely růstem o 4,9 procenta.

Doprava | 09. 06. 2021
Zdroj: ČTK