DACHSER otevřel nové logistické centrum ve Freiburgu

Mezinárodní logistický provider DACHSER slavnostně zahájil provoz svého nového logistického centra v průmyslovém parku Breisgau v německém Freiburgu. Nová pobočka o rozloze 6 117 m2 zahrnuje překládkový terminál s 82 nakládacími branami a dvoupatrovou kancelářskou budovu. Společnost zde investovala cca 22 milionu eur a vytvořila 30 nových pracovních míst.


DACHSER otevřel svoji první pobočku ve Freiburgu v roce 1984 a už tehdy bylo zřejmé, že destinace uprostřed trojmezí je ideální pro logistický hub pro zásilky sběrné služby do Švýcarska, Francie a na jihozápad Německa. Stávající pobočka  Freiburg-Hochdort se postupně rozvíjela a nyní dosáhla maxima své kapacity. Výstavba nové pobočky na pozemku o velikosti 65 000 m2 v průmyslovém parku Breisgau byla zahájena v létě 2018 a o rok později byla uvedena do provozu. Toto nové logistické centrum na jihozápadě Freiburgu nabízí ideální podmínky pro logistický provoz a možnost další expanze v budoucnu.

Nová pobočka je situovaná přímo na dálnici A5 s ideálním napojením do tří sousedících zemí: Německa, Francie a Švýcarska. „Nová lokalita, technické vybavení a lidské zdroje, dostatečná kapacita a potenciál pro další expanzi představují pro DACHSER významný předpoklad pro růst v Evropě a další posílení logistické sítě,” uvedl Michael Schilling, COO Road Logistics skupiny DACHSER.

V současné době odbaví ve Freiburgu 160 zaměstnanců DACHSERU 260 000 tun průmyslového zboží za rok a tento objem stále roste. „Co se našeho stálého růstu ve Freiburgu týče, jedna věc je jasná – kvalitní logistika vyžaduje kvalitní zaměstnance. Proto kromě třiceti nových zaměstnanců rozšíří náš tým i devět nových studentů učňovských oborů,” říká Michael Gaudlitz, General Manager DACHSER Freiburg. Stanou se z nich skladoví operátoři, profesionální řidiči, specialisté na spediční a logistické služby, někteří z nich absolvují duální studium na univerzitě DHBW v Lörrachu. DACHSER se na podporu mladých talentů v logistice dlouhodobě zaměřuje a většina těchto mladých lidí po úspěšném absolvování studia také do společnosti nastoupí na hlavní pracovní poměr.

 
Nemovitosti | 08. 11. 2019