ČSAD Vsetín zavádí slevy jízdného

(Mediafax) - S platností od 1. září zavádí ČSAD Vsetín takzvané komerční slevy z jízdného zakoupeného při platbě čipovou kartou, a to ve výši čtyři procenta. Novináře o tom za společnost informoval Jakub Salát.
 
Slevy budou platné u jízdenek zakoupených v tarifu obyčejné jízdné, studentské a žákovské jízdné a zvláštní jízdné – děti od šesti do 15 let. Slevy se týkají i dálkových linek. Další slevu ve výši čtyři procenta z jízdenky v tarifu obyčejné jízdné může cestující získat při platbě čipovou kartou za úsek, který bude mít předem nahraný na této kartě. Na jednu kartu lze předem nahrát až čtyři úseky, které cestující bude pravidelně využívat. Toto opatření bude znamenat, že se některým cestujícím při platbě čipovou kartou sníží cena jízdenky až o osm procent oproti stávajícím dvěma procentům.
 
"Cílem tohoto opatření je zatraktivnit veřejnou linkovou autobusovou dopravu a přilákat do autobusů cestující z individuální dopravy, hlavně automobilové," uvedl Josef Růčka, výkonný ředitel ČSAD Vsetín.
 
Například pro úsek Vsetín – Zlín, což je 36 tarifních kilometrů, cestující zaplatí bez slevy 52 korun, se současnou dvouprocentní slevou zaplatí 50,96 korun, s novou slevou při platbě čipovou kartou ho bude jízdenka stát 49,92 korun a při platbě s nahraným úsekem a tím pádem osmiprocentní slevou pak zaplatí 47,84 korun. "Pracující, kteří dojíždí za prací ze Vsetína do Zlína, tak s nahraným úsekem a s platbou přes čipovou kartu mohou měsíčně ušetřit až 166 korun. Toto je však pouze jeden konkrétní případ slevy," poznamenal Růčka.
 
Kromě toho se slevy týkají také dálkových linek, a to i pokud cestující využijí služeb rezervace místa v předprodejním systému Amsbus. Na spoje dálkových linek, označených v jízdních řádech jako místenkové, si mohou zakoupit v předprodejním systému pouze místenku s označením ČK ČSAD Vsetín clearing a jízdné s příslušnou slevou pak uhradí přímo u řidiče autobusu přiložením čipové karty na odbavovací zařízení. 
 
"Do nedávné doby bylo možné v předprodeji Amsbus zakoupit pouze místenku společně s jízdenkou," dodal Růčka.
 
Obdobně lze při použití místenkového dálkového spoje ČSAD Vsetín použít pro bezhotovostní platbu čipovou kartu vydanou některým z dopravců zapojeného do clearingu Zlínského kraje. Slevy budou platit na všech linkách a spojích provozovaných ČSAD Vsetín.
 
Společnost ČSAD Vsetín je nejvýznamnějším autobusovým dopravcem ve Zlínském kraji. V roce 2010 zajišťovala dopravu na 139 linkách veřejné linkové vnitrostátní autobusové dopravy a to zejména v dopravní obslužnosti regionu, dále pak v menší míře i Moravskoslezského a Olomouckého kraje.
Doprava | 30. 08. 2011